conjugació del verb facturar

Enxaneta.info utilitza 'cookies' de tercers per a recollir informació sobre les seves visites. Si continueu navegant, considerem que n'accepteu el seu ús. Entesos!
Més informació.

verb I -a conjugació
verb conjugat com
cantar

indicatiu

  • present
     
  • facturo
  • factures
  • factura
  • facturem
  • factureu
  • facturen
  • perfet
     
  • he facturat
  • has facturat
  • ha facturat
  • hem facturat
  • heu facturat
  • han facturat
  • imperfet
     
  • facturava
  • facturaves
  • facturava
  • facturàvem
  • facturàveu
  • facturaven
  • plusquamperfet
     
  • havia facturat
  • havies facturat
  • havia facturat
  • havíem facturat
  • havíeu facturat
  • havien facturat
  • passat
    simple
  • facturí
  • facturares
  • facturà
  • facturàrem
  • facturàreu
  • facturaren
  • passat
    anterior
  • haguí facturat
  • hagueres facturat
  • hagué facturat
  • haguérem facturat
  • haguéreu facturat
  • hagueren facturat
  • passat
    perifràstic
  • vaig facturar
  • vas facturar
  • va facturar
  • vam facturar
  • vau facturar
  • van facturar
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver facturat
  • vas haver facturat
  • va haver facturat
  • vam haver facturat
  • vau haver facturat
  • van haver facturat
  • futur
     
  • facturaré
  • facturaràs
  • facturarà
  • facturarem
  • facturareu
  • facturaran
  • futur
    perfet
  • hauré facturat
  • hauràs facturat
  • haurà facturat
  • haurem facturat
  • haureu facturat
  • hauran facturat

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • facturaria
  • facturaries
  • facturaria
  • facturaríem
  • facturaríeu
  • facturarien
  • condicional perfet
     
  • hauria facturat
  • hauries facturat
  • hauria facturat
  • hauríem facturat
  • hauríeu facturat
  • haurien facturat
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera facturat
  • hagueres facturat
  • haguera facturat
  • haguérem facturat
  • haguéreu facturat
  • hagueren facturat

subjuntiu

  • present
     
  • facturi
  • facturis
  • facturi
  • facturem
  • factureu
  • facturin
  • imperfet
     
  • facturés
  • facturessis
  • facturés
  • facturéssim
  • facturéssiu
  • facturessin
  • perfet
     
  • hagi facturat
  • hagis facturat
  • hagi facturat
  • hàgim facturat
  • hàgiu facturat
  • hagin facturat
  • plusquamperfet
     
  • hagués facturat
  • haguessis facturat
  • hagués facturat
  • haguéssim facturat
  • haguéssiu facturat
  • haguessin facturat

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • factura
  • facturi
  • facturem
  • factureu
  • facturin
  •  infinitiu

     

  • Present: facturar
  • Perfet:   haver facturat
  •   gerundi

     

  • Present: facturant
  • Perfet:   havent facturat
  • participi

     

  • facturat
  • facturada
  • facturats
  • facturades