conjugació del verb exhibir

verb III -a conjugació
verb conjugat com
servir

indicatiu

  • present
     
  • exhibeixo
  • exhibeixes
  • exhibeix
  • exhibim
  • exhibiu
  • exhibeixen
  • perfet
     
  • he exhibit
  • has exhibit
  • ha exhibit
  • hem exhibit
  • heu exhibit
  • han exhibit
  • imperfet
     
  • exhibia
  • exhibies
  • exhibia
  • exhibíem
  • exhibíeu
  • exhibien
  • plusquamperfet
     
  • havia exhibit
  • havies exhibit
  • havia exhibit
  • havíem exhibit
  • havíeu exhibit
  • havien exhibit
  • passat
    simple
  • exhibí
  • exhibires
  • exhibí
  • exhibírem
  • exhibíreu
  • exhibiren
  • passat
    anterior
  • haguí exhibit
  • hagueres exhibit
  • hagué exhibit
  • haguérem exhibit
  • haguéreu exhibit
  • hagueren exhibit
  • passat
    perifràstic
  • vaig exhibir
  • vas exhibir
  • va exhibir
  • vam exhibir
  • vau exhibir
  • van exhibir
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver exhibit
  • vas haver exhibit
  • va haver exhibit
  • vam haver exhibit
  • vau haver exhibit
  • van haver exhibit
  • futur
     
  • exhibiré
  • exhibiràs
  • exhibirà
  • exhibirem
  • exhibireu
  • exhibiran
  • futur
    perfet
  • hauré exhibit
  • hauràs exhibit
  • haurà exhibit
  • haurem exhibit
  • haureu exhibit
  • hauran exhibit

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • exhibiria
  • exhibiries
  • exhibiria
  • exhibiríem
  • exhibiríeu
  • exhibirien
  • condicional perfet
     
  • hauria exhibit
  • hauries exhibit
  • hauria exhibit
  • hauríem exhibit
  • hauríeu exhibit
  • haurien exhibit
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera exhibit
  • hagueres exhibit
  • haguera exhibit
  • haguérem exhibit
  • haguéreu exhibit
  • hagueren exhibit

subjuntiu

  • present
     
  • exhibeixi
  • exhibeixis
  • exhibeixi
  • exhibim
  • exhibiu
  • exhibeixin
  • imperfet
     
  • exhibís
  • exhibissis
  • exhibís
  • exhibíssim
  • exhibíssiu
  • exhibissin
  • perfet
     
  • hagi exhibit
  • hagis exhibit
  • hagi exhibit
  • hàgim exhibit
  • hàgiu exhibit
  • hagin exhibit
  • plusquamperfet
     
  • hagués exhibit
  • haguessis exhibit
  • hagués exhibit
  • haguéssim exhibit
  • haguéssiu exhibit
  • haguessin exhibit

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • exhibeix
  • exhibeixi
  • exhibim
  • exhibiu
  • exhibeixin
  •  infinitiu

     

  • Present: exhibir
  • Perfet:   haver exhibit
  •   gerundi

     

  • Present: exhibint
  • Perfet:   havent exhibit
  • participi

     

  • exhibit
  • exhibida
  • exhibits
  • exhibides