conjugació del verb estimular

Enxaneta.info utilitza 'cookies' de tercers per a recollir informació sobre les seves visites. Si continueu navegant, considerem que n'accepteu el seu ús. Entesos!
Més informació.

verb I -a conjugació
verb conjugat com
cantar

indicatiu

  • present
     
  • estimulo
  • estimules
  • estimula
  • estimulem
  • estimuleu
  • estimulen
  • perfet
     
  • he estimulat
  • has estimulat
  • ha estimulat
  • hem estimulat
  • heu estimulat
  • han estimulat
  • imperfet
     
  • estimulava
  • estimulaves
  • estimulava
  • estimulàvem
  • estimulàveu
  • estimulaven
  • plusquamperfet
     
  • havia estimulat
  • havies estimulat
  • havia estimulat
  • havíem estimulat
  • havíeu estimulat
  • havien estimulat
  • passat
    simple
  • estimulí
  • estimulares
  • estimulà
  • estimulàrem
  • estimulàreu
  • estimularen
  • passat
    anterior
  • haguí estimulat
  • hagueres estimulat
  • hagué estimulat
  • haguérem estimulat
  • haguéreu estimulat
  • hagueren estimulat
  • passat
    perifràstic
  • vaig estimular
  • vas estimular
  • va estimular
  • vam estimular
  • vau estimular
  • van estimular
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver estimulat
  • vas haver estimulat
  • va haver estimulat
  • vam haver estimulat
  • vau haver estimulat
  • van haver estimulat
  • futur
     
  • estimularé
  • estimularàs
  • estimularà
  • estimularem
  • estimulareu
  • estimularan
  • futur
    perfet
  • hauré estimulat
  • hauràs estimulat
  • haurà estimulat
  • haurem estimulat
  • haureu estimulat
  • hauran estimulat

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • estimularia
  • estimularies
  • estimularia
  • estimularíem
  • estimularíeu
  • estimularien
  • condicional perfet
     
  • hauria estimulat
  • hauries estimulat
  • hauria estimulat
  • hauríem estimulat
  • hauríeu estimulat
  • haurien estimulat
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera estimulat
  • hagueres estimulat
  • haguera estimulat
  • haguérem estimulat
  • haguéreu estimulat
  • hagueren estimulat

subjuntiu

  • present
     
  • estimuli
  • estimulis
  • estimuli
  • estimulem
  • estimuleu
  • estimulin
  • imperfet
     
  • estimulés
  • estimulessis
  • estimulés
  • estimuléssim
  • estimuléssiu
  • estimulessin
  • perfet
     
  • hagi estimulat
  • hagis estimulat
  • hagi estimulat
  • hàgim estimulat
  • hàgiu estimulat
  • hagin estimulat
  • plusquamperfet
     
  • hagués estimulat
  • haguessis estimulat
  • hagués estimulat
  • haguéssim estimulat
  • haguéssiu estimulat
  • haguessin estimulat

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • estimula
  • estimuli
  • estimulem
  • estimuleu
  • estimulin
  •  infinitiu

     

  • Present: estimular
  • Perfet:   haver estimulat
  •   gerundi

     

  • Present: estimulant
  • Perfet:   havent estimulat
  • participi

     

  • estimulat
  • estimulada
  • estimulats
  • estimulades