conjugació del verb esterilitzar

Enxaneta.info utilitza 'cookies' de tercers per a recollir informació sobre les seves visites. Si continueu navegant, considerem que n'accepteu el seu ús. Entesos!
Més informació.

verb I -a conjugació
verb conjugat com
cantar

indicatiu

  • present
     
  • esterilitzo
  • esterilitzes
  • esterilitza
  • esterilitzem
  • esterilitzeu
  • esterilitzen
  • perfet
     
  • he esterilitzat
  • has esterilitzat
  • ha esterilitzat
  • hem esterilitzat
  • heu esterilitzat
  • han esterilitzat
  • imperfet
     
  • esterilitzava
  • esterilitzaves
  • esterilitzava
  • esterilitzàvem
  • esterilitzàveu
  • esterilitzaven
  • plusquamperfet
     
  • havia esterilitzat
  • havies esterilitzat
  • havia esterilitzat
  • havíem esterilitzat
  • havíeu esterilitzat
  • havien esterilitzat
  • passat
    simple
  • esterilitzí
  • esterilitzares
  • esterilitzà
  • esterilitzàrem
  • esterilitzàreu
  • esterilitzaren
  • passat
    anterior
  • haguí esterilitzat
  • hagueres esterilitzat
  • hagué esterilitzat
  • haguérem esterilitzat
  • haguéreu esterilitzat
  • hagueren esterilitzat
  • passat
    perifràstic
  • vaig esterilitzar
  • vas esterilitzar
  • va esterilitzar
  • vam esterilitzar
  • vau esterilitzar
  • van esterilitzar
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver esterilitzat
  • vas haver esterilitzat
  • va haver esterilitzat
  • vam haver esterilitzat
  • vau haver esterilitzat
  • van haver esterilitzat
  • futur
     
  • esterilitzaré
  • esterilitzaràs
  • esterilitzarà
  • esterilitzarem
  • esterilitzareu
  • esterilitzaran
  • futur
    perfet
  • hauré esterilitzat
  • hauràs esterilitzat
  • haurà esterilitzat
  • haurem esterilitzat
  • haureu esterilitzat
  • hauran esterilitzat

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • esterilitzaria
  • esterilitzaries
  • esterilitzaria
  • esterilitzaríem
  • esterilitzaríeu
  • esterilitzarien
  • condicional perfet
     
  • hauria esterilitzat
  • hauries esterilitzat
  • hauria esterilitzat
  • hauríem esterilitzat
  • hauríeu esterilitzat
  • haurien esterilitzat
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera esterilitzat
  • hagueres esterilitzat
  • haguera esterilitzat
  • haguérem esterilitzat
  • haguéreu esterilitzat
  • hagueren esterilitzat

subjuntiu

  • present
     
  • esterilitzi
  • esterilitzis
  • esterilitzi
  • esterilitzem
  • esterilitzeu
  • esterilitzin
  • imperfet
     
  • esterilitzés
  • esterilitzessis
  • esterilitzés
  • esterilitzéssim
  • esterilitzéssiu
  • esterilitzessin
  • perfet
     
  • hagi esterilitzat
  • hagis esterilitzat
  • hagi esterilitzat
  • hàgim esterilitzat
  • hàgiu esterilitzat
  • hagin esterilitzat
  • plusquamperfet
     
  • hagués esterilitzat
  • haguessis esterilitzat
  • hagués esterilitzat
  • haguéssim esterilitzat
  • haguéssiu esterilitzat
  • haguessin esterilitzat

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • esterilitza
  • esterilitzi
  • esterilitzem
  • esterilitzeu
  • esterilitzin
  •  infinitiu

     

  • Present: esterilitzar
  • Perfet:   haver esterilitzat
  •   gerundi

     

  • Present: esterilitzant
  • Perfet:   havent esterilitzat
  • participi

     

  • esterilitzat
  • esterilitzada
  • esterilitzats
  • esterilitzades