conjugació del verb esquifir-se

Enxaneta.info utilitza 'cookies' de tercers per a recollir informació sobre les seves visites. Si continueu navegant, considerem que n'accepteu el seu ús. Entesos!
Més informació.

verb III -a conjugació
verb conjugat com
servir

indicatiu

  • present
     
  • m'esquifeixo
  • t'esquifeixes
  • s'esquifeix
  • ens esquifim
  • us esquifiu
  • s'esquifeixen
  • perfet
     
  • m'he esquifit
  • t'has esquifit
  • s'ha esquifit
  • ens hem esquifit
  • us heu esquifit
  • s'han esquifit
  • imperfet
     
  • m'esquifia
  • t'esquifies
  • s'esquifia
  • ens esquifíem
  • us esquifíeu
  • s'esquifien
  • plusquamperfet
     
  • m'havia esquifit
  • t'havies esquifit
  • s'havia esquifit
  • ens havíem esquifit
  • us havíeu esquifit
  • s'havien esquifit
  • passat
    simple
  • m'esquifí
  • t'esquifires
  • s'esquifí
  • ens esquifírem
  • us esquifíreu
  • s'esquifiren
  • passat
    anterior
  • m'haguí esquifit
  • t'hagueres esquifit
  • s'hagué esquifit
  • ens haguérem esquifit
  • us haguéreu esquifit
  • s'hagueren esquifit
  • passat
    perifràstic
  • em vaig esquifir
  • et vas esquifir
  • es va esquifir
  • ens vam esquifir
  • us vau esquifir
  • es van esquifir
  • passat anterior
    perifràstic
  • em vaig haver esquifit
  • et vas haver esquifit
  • es va haver esquifit
  • ens vam haver esquifit
  • us vau haver esquifit
  • es van haver esquifit
  • futur
     
  • m'esquifiré
  • t'esquifiràs
  • s'esquifirà
  • ens esquifirem
  • us esquifireu
  • s'esquifiran
  • futur
    perfet
  • m'hauré esquifit
  • t'hauràs esquifit
  • s'haurà esquifit
  • ens haurem esquifit
  • us haureu esquifit
  • s'hauran esquifit

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • m'esquifiria
  • t'esquifiries
  • s'esquifiria
  • ens esquifiríem
  • us esquifiríeu
  • s'esquifirien
  • condicional perfet
     
  • m'hauria esquifit
  • t'hauries esquifit
  • s'hauria esquifit
  • ens hauríem esquifit
  • us hauríeu esquifit
  • s'haurien esquifit
  • condicional
    perfet [2]
  • m'haguera esquifit
  • t'hagueres esquifit
  • s'haguera esquifit
  • ens haguérem esquifit
  • us haguéreu esquifit
  • s'hagueren esquifit

subjuntiu

  • present
     
  • m'esquifeixi
  • t'esquifeixis
  • s'esquifeixi
  • ens esquifim
  • us esquifiu
  • s'esquifeixin
  • imperfet
     
  • m'esquifís
  • t'esquifissis
  • s'esquifís
  • ens esquifíssim
  • us esquifíssiu
  • s'esquifissin
  • perfet
     
  • m'hagi esquifit
  • t'hagis esquifit
  • s'hagi esquifit
  • ens hàgim esquifit
  • us hàgiu esquifit
  • s'hagin esquifit
  • plusquamperfet
     
  • m'hagués esquifit
  • t'haguessis esquifit
  • s'hagués esquifit
  • ens haguéssim esquifit
  • us haguéssiu esquifit
  • s'haguessin esquifit

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • t'esquifeix
  • s'esquifeixi
  • ens esquifim
  • us esquifiu
  • s'esquifeixin
  •  infinitiu

     

  • Present: esquifir-se
  • Perfet:   haver-se esquifit
  •   gerundi

     

  • Present: esquifint
  • Perfet:   havent-se esquifit
  • participi

     

  • esquifit
  • esquifida
  • esquifits
  • esquifides