conjugació del verb esqueixar

Enxaneta.info utilitza 'cookies' de tercers per a recollir informació sobre les seves visites. Si continueu navegant, considerem que n'accepteu el seu ús. Entesos!
Més informació.

verb I -a conjugació
verb conjugat com
cantar

indicatiu

  • present
     
  • esqueixo
  • esqueixes
  • esqueixa
  • esqueixem
  • esqueixeu
  • esqueixen
  • perfet
     
  • he esqueixat
  • has esqueixat
  • ha esqueixat
  • hem esqueixat
  • heu esqueixat
  • han esqueixat
  • imperfet
     
  • esqueixava
  • esqueixaves
  • esqueixava
  • esqueixàvem
  • esqueixàveu
  • esqueixaven
  • plusquamperfet
     
  • havia esqueixat
  • havies esqueixat
  • havia esqueixat
  • havíem esqueixat
  • havíeu esqueixat
  • havien esqueixat
  • passat
    simple
  • esqueixí
  • esqueixares
  • esqueixà
  • esqueixàrem
  • esqueixàreu
  • esqueixaren
  • passat
    anterior
  • haguí esqueixat
  • hagueres esqueixat
  • hagué esqueixat
  • haguérem esqueixat
  • haguéreu esqueixat
  • hagueren esqueixat
  • passat
    perifràstic
  • vaig esqueixar
  • vas esqueixar
  • va esqueixar
  • vam esqueixar
  • vau esqueixar
  • van esqueixar
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver esqueixat
  • vas haver esqueixat
  • va haver esqueixat
  • vam haver esqueixat
  • vau haver esqueixat
  • van haver esqueixat
  • futur
     
  • esqueixaré
  • esqueixaràs
  • esqueixarà
  • esqueixarem
  • esqueixareu
  • esqueixaran
  • futur
    perfet
  • hauré esqueixat
  • hauràs esqueixat
  • haurà esqueixat
  • haurem esqueixat
  • haureu esqueixat
  • hauran esqueixat

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • esqueixaria
  • esqueixaries
  • esqueixaria
  • esqueixaríem
  • esqueixaríeu
  • esqueixarien
  • condicional perfet
     
  • hauria esqueixat
  • hauries esqueixat
  • hauria esqueixat
  • hauríem esqueixat
  • hauríeu esqueixat
  • haurien esqueixat
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera esqueixat
  • hagueres esqueixat
  • haguera esqueixat
  • haguérem esqueixat
  • haguéreu esqueixat
  • hagueren esqueixat

subjuntiu

  • present
     
  • esqueixi
  • esqueixis
  • esqueixi
  • esqueixem
  • esqueixeu
  • esqueixin
  • imperfet
     
  • esqueixés
  • esqueixessis
  • esqueixés
  • esqueixéssim
  • esqueixéssiu
  • esqueixessin
  • perfet
     
  • hagi esqueixat
  • hagis esqueixat
  • hagi esqueixat
  • hàgim esqueixat
  • hàgiu esqueixat
  • hagin esqueixat
  • plusquamperfet
     
  • hagués esqueixat
  • haguessis esqueixat
  • hagués esqueixat
  • haguéssim esqueixat
  • haguéssiu esqueixat
  • haguessin esqueixat

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • esqueixa
  • esqueixi
  • esqueixem
  • esqueixeu
  • esqueixin
  •  infinitiu

     

  • Present: esqueixar
  • Perfet:   haver esqueixat
  •   gerundi

     

  • Present: esqueixant
  • Perfet:   havent esqueixat
  • participi

     

  • esqueixat
  • esqueixada
  • esqueixats
  • esqueixades