conjugació del verb equivocar

Enxaneta.info utilitza 'cookies' de tercers per a recollir informació sobre les seves visites. Si continueu navegant, considerem que n'accepteu el seu ús. Entesos!
Més informació.

verb I -a conjugació
verb conjugat com
trencar

indicatiu

  • present
     
  • equivoco
  • equivoques
  • equivoca
  • equivoquem
  • equivoqueu
  • equivoquen
  • perfet
     
  • he equivocat
  • has equivocat
  • ha equivocat
  • hem equivocat
  • heu equivocat
  • han equivocat
  • imperfet
     
  • equivocava
  • equivocaves
  • equivocava
  • equivocàvem
  • equivocàveu
  • equivocaven
  • plusquamperfet
     
  • havia equivocat
  • havies equivocat
  • havia equivocat
  • havíem equivocat
  • havíeu equivocat
  • havien equivocat
  • passat
    simple
  • equivoquí
  • equivocares
  • equivo
  • equivocàrem
  • equivocàreu
  • equivocaren
  • passat
    anterior
  • haguí equivocat
  • hagueres equivocat
  • hagué equivocat
  • haguérem equivocat
  • haguéreu equivocat
  • hagueren equivocat
  • passat
    perifràstic
  • vaig equivocar
  • vas equivocar
  • va equivocar
  • vam equivocar
  • vau equivocar
  • van equivocar
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver equivocat
  • vas haver equivocat
  • va haver equivocat
  • vam haver equivocat
  • vau haver equivocat
  • van haver equivocat
  • futur
     
  • equivocaré
  • equivocaràs
  • equivocarà
  • equivocarem
  • equivocareu
  • equivocaran
  • futur
    perfet
  • hauré equivocat
  • hauràs equivocat
  • haurà equivocat
  • haurem equivocat
  • haureu equivocat
  • hauran equivocat

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • equivocaria
  • equivocaries
  • equivocaria
  • equivocaríem
  • equivocaríeu
  • equivocarien
  • condicional perfet
     
  • hauria equivocat
  • hauries equivocat
  • hauria equivocat
  • hauríem equivocat
  • hauríeu equivocat
  • haurien equivocat
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera equivocat
  • hagueres equivocat
  • haguera equivocat
  • haguérem equivocat
  • haguéreu equivocat
  • hagueren equivocat

subjuntiu

  • present
     
  • equivoqui
  • equivoquis
  • equivoqui
  • equivoquem
  • equivoqueu
  • equivoquin
  • imperfet
     
  • equivoqués
  • equivoquessis
  • equivoqués
  • equivoquéssim
  • equivoquéssiu
  • equivoquessin
  • perfet
     
  • hagi equivocat
  • hagis equivocat
  • hagi equivocat
  • hàgim equivocat
  • hàgiu equivocat
  • hagin equivocat
  • plusquamperfet
     
  • hagués equivocat
  • haguessis equivocat
  • hagués equivocat
  • haguéssim equivocat
  • haguéssiu equivocat
  • haguessin equivocat

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • equivoca
  • equivoqui
  • equivoquem
  • equivoqueu
  • equivoquin
  •  infinitiu

     

  • Present: equivocar
  • Perfet:   haver equivocat
  •   gerundi

     

  • Present: equivocant
  • Perfet:   havent equivocat
  • participi

     

  • equivocat
  • equivocada
  • equivocats
  • equivocades