conjugació del verb enriquir

Enxaneta.info utilitza 'cookies' de tercers per a recollir informació sobre les seves visites. Si continueu navegant, considerem que n'accepteu el seu ús. Entesos!
Més informació.

verb III -a conjugació
verb conjugat com
servir

indicatiu

  • present
     
  • enriqueixo
  • enriqueixes
  • enriqueix
  • enriquim
  • enriquiu
  • enriqueixen
  • perfet
     
  • he enriquit
  • has enriquit
  • ha enriquit
  • hem enriquit
  • heu enriquit
  • han enriquit
  • imperfet
     
  • enriquia
  • enriquies
  • enriquia
  • enriquíem
  • enriquíeu
  • enriquien
  • plusquamperfet
     
  • havia enriquit
  • havies enriquit
  • havia enriquit
  • havíem enriquit
  • havíeu enriquit
  • havien enriquit
  • passat
    simple
  • enriquí
  • enriquires
  • enriquí
  • enriquírem
  • enriquíreu
  • enriquiren
  • passat
    anterior
  • haguí enriquit
  • hagueres enriquit
  • hagué enriquit
  • haguérem enriquit
  • haguéreu enriquit
  • hagueren enriquit
  • passat
    perifràstic
  • vaig enriquir
  • vas enriquir
  • va enriquir
  • vam enriquir
  • vau enriquir
  • van enriquir
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver enriquit
  • vas haver enriquit
  • va haver enriquit
  • vam haver enriquit
  • vau haver enriquit
  • van haver enriquit
  • futur
     
  • enriquiré
  • enriquiràs
  • enriquirà
  • enriquirem
  • enriquireu
  • enriquiran
  • futur
    perfet
  • hauré enriquit
  • hauràs enriquit
  • haurà enriquit
  • haurem enriquit
  • haureu enriquit
  • hauran enriquit

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • enriquiria
  • enriquiries
  • enriquiria
  • enriquiríem
  • enriquiríeu
  • enriquirien
  • condicional perfet
     
  • hauria enriquit
  • hauries enriquit
  • hauria enriquit
  • hauríem enriquit
  • hauríeu enriquit
  • haurien enriquit
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera enriquit
  • hagueres enriquit
  • haguera enriquit
  • haguérem enriquit
  • haguéreu enriquit
  • hagueren enriquit

subjuntiu

  • present
     
  • enriqueixi
  • enriqueixis
  • enriqueixi
  • enriquim
  • enriquiu
  • enriqueixin
  • imperfet
     
  • enriquís
  • enriquissis
  • enriquís
  • enriquíssim
  • enriquíssiu
  • enriquissin
  • perfet
     
  • hagi enriquit
  • hagis enriquit
  • hagi enriquit
  • hàgim enriquit
  • hàgiu enriquit
  • hagin enriquit
  • plusquamperfet
     
  • hagués enriquit
  • haguessis enriquit
  • hagués enriquit
  • haguéssim enriquit
  • haguéssiu enriquit
  • haguessin enriquit

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • enriqueix
  • enriqueixi
  • enriquim
  • enriquiu
  • enriqueixin
  •  infinitiu

     

  • Present: enriquir
  • Perfet:   haver enriquit
  •   gerundi

     

  • Present: enriquint
  • Perfet:   havent enriquit
  • participi

     

  • enriquit
  • enriquida
  • enriquits
  • enriquides