conjugació del verb ennoblir

Enxaneta.info utilitza 'cookies' de tercers per a recollir informació sobre les seves visites. Si continueu navegant, considerem que n'accepteu el seu ús. Entesos!
Més informació.

verb III -a conjugació
verb conjugat com
servir

indicatiu

  • present
     
  • ennobleixo
  • ennobleixes
  • ennobleix
  • ennoblim
  • ennobliu
  • ennobleixen
  • perfet
     
  • he ennoblit
  • has ennoblit
  • ha ennoblit
  • hem ennoblit
  • heu ennoblit
  • han ennoblit
  • imperfet
     
  • ennoblia
  • ennoblies
  • ennoblia
  • ennoblíem
  • ennoblíeu
  • ennoblien
  • plusquamperfet
     
  • havia ennoblit
  • havies ennoblit
  • havia ennoblit
  • havíem ennoblit
  • havíeu ennoblit
  • havien ennoblit
  • passat
    simple
  • ennoblí
  • ennoblires
  • ennoblí
  • ennoblírem
  • ennoblíreu
  • ennobliren
  • passat
    anterior
  • haguí ennoblit
  • hagueres ennoblit
  • hagué ennoblit
  • haguérem ennoblit
  • haguéreu ennoblit
  • hagueren ennoblit
  • passat
    perifràstic
  • vaig ennoblir
  • vas ennoblir
  • va ennoblir
  • vam ennoblir
  • vau ennoblir
  • van ennoblir
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver ennoblit
  • vas haver ennoblit
  • va haver ennoblit
  • vam haver ennoblit
  • vau haver ennoblit
  • van haver ennoblit
  • futur
     
  • ennobliré
  • ennobliràs
  • ennoblirà
  • ennoblirem
  • ennoblireu
  • ennobliran
  • futur
    perfet
  • hauré ennoblit
  • hauràs ennoblit
  • haurà ennoblit
  • haurem ennoblit
  • haureu ennoblit
  • hauran ennoblit

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • ennobliria
  • ennobliries
  • ennobliria
  • ennobliríem
  • ennobliríeu
  • ennoblirien
  • condicional perfet
     
  • hauria ennoblit
  • hauries ennoblit
  • hauria ennoblit
  • hauríem ennoblit
  • hauríeu ennoblit
  • haurien ennoblit
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera ennoblit
  • hagueres ennoblit
  • haguera ennoblit
  • haguérem ennoblit
  • haguéreu ennoblit
  • hagueren ennoblit

subjuntiu

  • present
     
  • ennobleixi
  • ennobleixis
  • ennobleixi
  • ennoblim
  • ennobliu
  • ennobleixin
  • imperfet
     
  • ennoblís
  • ennoblissis
  • ennoblís
  • ennoblíssim
  • ennoblíssiu
  • ennoblissin
  • perfet
     
  • hagi ennoblit
  • hagis ennoblit
  • hagi ennoblit
  • hàgim ennoblit
  • hàgiu ennoblit
  • hagin ennoblit
  • plusquamperfet
     
  • hagués ennoblit
  • haguessis ennoblit
  • hagués ennoblit
  • haguéssim ennoblit
  • haguéssiu ennoblit
  • haguessin ennoblit

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • ennobleix
  • ennobleixi
  • ennoblim
  • ennobliu
  • ennobleixin
  •  infinitiu

     

  • Present: ennoblir
  • Perfet:   haver ennoblit
  •   gerundi

     

  • Present: ennoblint
  • Perfet:   havent ennoblit
  • participi

     

  • ennoblit
  • ennoblida
  • ennoblits
  • ennoblides