conjugació del verb enlluernar

verb I -a conjugació
verb conjugat com
cantar

indicatiu

  • present
     
  • enlluerno
  • enlluernes
  • enlluerna
  • enlluernem
  • enlluerneu
  • enlluernen
  • perfet
     
  • he enlluernat
  • has enlluernat
  • ha enlluernat
  • hem enlluernat
  • heu enlluernat
  • han enlluernat
  • imperfet
     
  • enlluernava
  • enlluernaves
  • enlluernava
  • enlluernàvem
  • enlluernàveu
  • enlluernaven
  • plusquamperfet
     
  • havia enlluernat
  • havies enlluernat
  • havia enlluernat
  • havíem enlluernat
  • havíeu enlluernat
  • havien enlluernat
  • passat
    simple
  • enlluerní
  • enlluernares
  • enlluernà
  • enlluernàrem
  • enlluernàreu
  • enlluernaren
  • passat
    anterior
  • haguí enlluernat
  • hagueres enlluernat
  • hagué enlluernat
  • haguérem enlluernat
  • haguéreu enlluernat
  • hagueren enlluernat
  • passat
    perifràstic
  • vaig enlluernar
  • vas enlluernar
  • va enlluernar
  • vam enlluernar
  • vau enlluernar
  • van enlluernar
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver enlluernat
  • vas haver enlluernat
  • va haver enlluernat
  • vam haver enlluernat
  • vau haver enlluernat
  • van haver enlluernat
  • futur
     
  • enlluernaré
  • enlluernaràs
  • enlluernarà
  • enlluernarem
  • enlluernareu
  • enlluernaran
  • futur
    perfet
  • hauré enlluernat
  • hauràs enlluernat
  • haurà enlluernat
  • haurem enlluernat
  • haureu enlluernat
  • hauran enlluernat

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • enlluernaria
  • enlluernaries
  • enlluernaria
  • enlluernaríem
  • enlluernaríeu
  • enlluernarien
  • condicional perfet
     
  • hauria enlluernat
  • hauries enlluernat
  • hauria enlluernat
  • hauríem enlluernat
  • hauríeu enlluernat
  • haurien enlluernat
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera enlluernat
  • hagueres enlluernat
  • haguera enlluernat
  • haguérem enlluernat
  • haguéreu enlluernat
  • hagueren enlluernat

subjuntiu

  • present
     
  • enlluerni
  • enlluernis
  • enlluerni
  • enlluernem
  • enlluerneu
  • enlluernin
  • imperfet
     
  • enlluernés
  • enlluernessis
  • enlluernés
  • enlluernéssim
  • enlluernéssiu
  • enlluernessin
  • perfet
     
  • hagi enlluernat
  • hagis enlluernat
  • hagi enlluernat
  • hàgim enlluernat
  • hàgiu enlluernat
  • hagin enlluernat
  • plusquamperfet
     
  • hagués enlluernat
  • haguessis enlluernat
  • hagués enlluernat
  • haguéssim enlluernat
  • haguéssiu enlluernat
  • haguessin enlluernat

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • enlluerna
  • enlluerni
  • enlluernem
  • enlluerneu
  • enlluernin
  •  infinitiu

     

  • Present: enlluernar
  • Perfet:   haver enlluernat
  •   gerundi

     

  • Present: enlluernant
  • Perfet:   havent enlluernat
  • participi

     

  • enlluernat
  • enlluernada
  • enlluernats
  • enlluernades