conjugació del verb enlairar

Enxaneta.info utilitza 'cookies' de tercers per a recollir informació sobre les seves visites. Si continueu navegant, considerem que n'accepteu el seu ús. Entesos!
Més informació.

verb I -a conjugació
verb conjugat com
cantar

indicatiu

  • present
     
  • enlairo
  • enlaires
  • enlaira
  • enlairem
  • enlaireu
  • enlairen
  • perfet
     
  • he enlairat
  • has enlairat
  • ha enlairat
  • hem enlairat
  • heu enlairat
  • han enlairat
  • imperfet
     
  • enlairava
  • enlairaves
  • enlairava
  • enlairàvem
  • enlairàveu
  • enlairaven
  • plusquamperfet
     
  • havia enlairat
  • havies enlairat
  • havia enlairat
  • havíem enlairat
  • havíeu enlairat
  • havien enlairat
  • passat
    simple
  • enlairí
  • enlairares
  • enlairà
  • enlairàrem
  • enlairàreu
  • enlairaren
  • passat
    anterior
  • haguí enlairat
  • hagueres enlairat
  • hagué enlairat
  • haguérem enlairat
  • haguéreu enlairat
  • hagueren enlairat
  • passat
    perifràstic
  • vaig enlairar
  • vas enlairar
  • va enlairar
  • vam enlairar
  • vau enlairar
  • van enlairar
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver enlairat
  • vas haver enlairat
  • va haver enlairat
  • vam haver enlairat
  • vau haver enlairat
  • van haver enlairat
  • futur
     
  • enlairaré
  • enlairaràs
  • enlairarà
  • enlairarem
  • enlairareu
  • enlairaran
  • futur
    perfet
  • hauré enlairat
  • hauràs enlairat
  • haurà enlairat
  • haurem enlairat
  • haureu enlairat
  • hauran enlairat

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • enlairaria
  • enlairaries
  • enlairaria
  • enlairaríem
  • enlairaríeu
  • enlairarien
  • condicional perfet
     
  • hauria enlairat
  • hauries enlairat
  • hauria enlairat
  • hauríem enlairat
  • hauríeu enlairat
  • haurien enlairat
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera enlairat
  • hagueres enlairat
  • haguera enlairat
  • haguérem enlairat
  • haguéreu enlairat
  • hagueren enlairat

subjuntiu

  • present
     
  • enlairi
  • enlairis
  • enlairi
  • enlairem
  • enlaireu
  • enlairin
  • imperfet
     
  • enlairés
  • enlairessis
  • enlairés
  • enlairéssim
  • enlairéssiu
  • enlairessin
  • perfet
     
  • hagi enlairat
  • hagis enlairat
  • hagi enlairat
  • hàgim enlairat
  • hàgiu enlairat
  • hagin enlairat
  • plusquamperfet
     
  • hagués enlairat
  • haguessis enlairat
  • hagués enlairat
  • haguéssim enlairat
  • haguéssiu enlairat
  • haguessin enlairat

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • enlaira
  • enlairi
  • enlairem
  • enlaireu
  • enlairin
  •  infinitiu

     

  • Present: enlairar
  • Perfet:   haver enlairat
  •   gerundi

     

  • Present: enlairant
  • Perfet:   havent enlairat
  • participi

     

  • enlairat
  • enlairada
  • enlairats
  • enlairades