conjugació del verb enguixar

Enxaneta.info utilitza 'cookies' de tercers per a recollir informació sobre les seves visites. Si continueu navegant, considerem que n'accepteu el seu ús. Entesos!
Més informació.

verb I -a conjugació
verb conjugat com
cantar

indicatiu

  • present
     
  • enguixo
  • enguixes
  • enguixa
  • enguixem
  • enguixeu
  • enguixen
  • perfet
     
  • he enguixat
  • has enguixat
  • ha enguixat
  • hem enguixat
  • heu enguixat
  • han enguixat
  • imperfet
     
  • enguixava
  • enguixaves
  • enguixava
  • enguixàvem
  • enguixàveu
  • enguixaven
  • plusquamperfet
     
  • havia enguixat
  • havies enguixat
  • havia enguixat
  • havíem enguixat
  • havíeu enguixat
  • havien enguixat
  • passat
    simple
  • enguixí
  • enguixares
  • enguixà
  • enguixàrem
  • enguixàreu
  • enguixaren
  • passat
    anterior
  • haguí enguixat
  • hagueres enguixat
  • hagué enguixat
  • haguérem enguixat
  • haguéreu enguixat
  • hagueren enguixat
  • passat
    perifràstic
  • vaig enguixar
  • vas enguixar
  • va enguixar
  • vam enguixar
  • vau enguixar
  • van enguixar
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver enguixat
  • vas haver enguixat
  • va haver enguixat
  • vam haver enguixat
  • vau haver enguixat
  • van haver enguixat
  • futur
     
  • enguixaré
  • enguixaràs
  • enguixarà
  • enguixarem
  • enguixareu
  • enguixaran
  • futur
    perfet
  • hauré enguixat
  • hauràs enguixat
  • haurà enguixat
  • haurem enguixat
  • haureu enguixat
  • hauran enguixat

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • enguixaria
  • enguixaries
  • enguixaria
  • enguixaríem
  • enguixaríeu
  • enguixarien
  • condicional perfet
     
  • hauria enguixat
  • hauries enguixat
  • hauria enguixat
  • hauríem enguixat
  • hauríeu enguixat
  • haurien enguixat
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera enguixat
  • hagueres enguixat
  • haguera enguixat
  • haguérem enguixat
  • haguéreu enguixat
  • hagueren enguixat

subjuntiu

  • present
     
  • enguixi
  • enguixis
  • enguixi
  • enguixem
  • enguixeu
  • enguixin
  • imperfet
     
  • enguixés
  • enguixessis
  • enguixés
  • enguixéssim
  • enguixéssiu
  • enguixessin
  • perfet
     
  • hagi enguixat
  • hagis enguixat
  • hagi enguixat
  • hàgim enguixat
  • hàgiu enguixat
  • hagin enguixat
  • plusquamperfet
     
  • hagués enguixat
  • haguessis enguixat
  • hagués enguixat
  • haguéssim enguixat
  • haguéssiu enguixat
  • haguessin enguixat

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • enguixa
  • enguixi
  • enguixem
  • enguixeu
  • enguixin
  •  infinitiu

     

  • Present: enguixar
  • Perfet:   haver enguixat
  •   gerundi

     

  • Present: enguixant
  • Perfet:   havent enguixat
  • participi

     

  • enguixat
  • enguixada
  • enguixats
  • enguixades