conjugació del verb engreixar

Enxaneta.info utilitza 'cookies' de tercers per a recollir informació sobre les seves visites. Si continueu navegant, considerem que n'accepteu el seu ús. Entesos!
Més informació.

verb I -a conjugació
verb conjugat com
cantar

indicatiu

  • present
     
  • engreixo
  • engreixes
  • engreixa
  • engreixem
  • engreixeu
  • engreixen
  • perfet
     
  • he engreixat
  • has engreixat
  • ha engreixat
  • hem engreixat
  • heu engreixat
  • han engreixat
  • imperfet
     
  • engreixava
  • engreixaves
  • engreixava
  • engreixàvem
  • engreixàveu
  • engreixaven
  • plusquamperfet
     
  • havia engreixat
  • havies engreixat
  • havia engreixat
  • havíem engreixat
  • havíeu engreixat
  • havien engreixat
  • passat
    simple
  • engreixí
  • engreixares
  • engreixà
  • engreixàrem
  • engreixàreu
  • engreixaren
  • passat
    anterior
  • haguí engreixat
  • hagueres engreixat
  • hagué engreixat
  • haguérem engreixat
  • haguéreu engreixat
  • hagueren engreixat
  • passat
    perifràstic
  • vaig engreixar
  • vas engreixar
  • va engreixar
  • vam engreixar
  • vau engreixar
  • van engreixar
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver engreixat
  • vas haver engreixat
  • va haver engreixat
  • vam haver engreixat
  • vau haver engreixat
  • van haver engreixat
  • futur
     
  • engreixaré
  • engreixaràs
  • engreixarà
  • engreixarem
  • engreixareu
  • engreixaran
  • futur
    perfet
  • hauré engreixat
  • hauràs engreixat
  • haurà engreixat
  • haurem engreixat
  • haureu engreixat
  • hauran engreixat

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • engreixaria
  • engreixaries
  • engreixaria
  • engreixaríem
  • engreixaríeu
  • engreixarien
  • condicional perfet
     
  • hauria engreixat
  • hauries engreixat
  • hauria engreixat
  • hauríem engreixat
  • hauríeu engreixat
  • haurien engreixat
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera engreixat
  • hagueres engreixat
  • haguera engreixat
  • haguérem engreixat
  • haguéreu engreixat
  • hagueren engreixat

subjuntiu

  • present
     
  • engreixi
  • engreixis
  • engreixi
  • engreixem
  • engreixeu
  • engreixin
  • imperfet
     
  • engreixés
  • engreixessis
  • engreixés
  • engreixéssim
  • engreixéssiu
  • engreixessin
  • perfet
     
  • hagi engreixat
  • hagis engreixat
  • hagi engreixat
  • hàgim engreixat
  • hàgiu engreixat
  • hagin engreixat
  • plusquamperfet
     
  • hagués engreixat
  • haguessis engreixat
  • hagués engreixat
  • haguéssim engreixat
  • haguéssiu engreixat
  • haguessin engreixat

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • engreixa
  • engreixi
  • engreixem
  • engreixeu
  • engreixin
  •  infinitiu

     

  • Present: engreixar
  • Perfet:   haver engreixat
  •   gerundi

     

  • Present: engreixant
  • Perfet:   havent engreixat
  • participi

     

  • engreixat
  • engreixada
  • engreixats
  • engreixades