conjugació del verb enfastidir

Enxaneta.info utilitza 'cookies' de tercers per a recollir informació sobre les seves visites. Si continueu navegant, considerem que n'accepteu el seu ús. Entesos!
Més informació.

verb III -a conjugació
verb conjugat com
servir

indicatiu

  • present
     
  • enfastideixo
  • enfastideixes
  • enfastideix
  • enfastidim
  • enfastidiu
  • enfastideixen
  • perfet
     
  • he enfastidit
  • has enfastidit
  • ha enfastidit
  • hem enfastidit
  • heu enfastidit
  • han enfastidit
  • imperfet
     
  • enfastidia
  • enfastidies
  • enfastidia
  • enfastidíem
  • enfastidíeu
  • enfastidien
  • plusquamperfet
     
  • havia enfastidit
  • havies enfastidit
  • havia enfastidit
  • havíem enfastidit
  • havíeu enfastidit
  • havien enfastidit
  • passat
    simple
  • enfastidí
  • enfastidires
  • enfastidí
  • enfastidírem
  • enfastidíreu
  • enfastidiren
  • passat
    anterior
  • haguí enfastidit
  • hagueres enfastidit
  • hagué enfastidit
  • haguérem enfastidit
  • haguéreu enfastidit
  • hagueren enfastidit
  • passat
    perifràstic
  • vaig enfastidir
  • vas enfastidir
  • va enfastidir
  • vam enfastidir
  • vau enfastidir
  • van enfastidir
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver enfastidit
  • vas haver enfastidit
  • va haver enfastidit
  • vam haver enfastidit
  • vau haver enfastidit
  • van haver enfastidit
  • futur
     
  • enfastidiré
  • enfastidiràs
  • enfastidirà
  • enfastidirem
  • enfastidireu
  • enfastidiran
  • futur
    perfet
  • hauré enfastidit
  • hauràs enfastidit
  • haurà enfastidit
  • haurem enfastidit
  • haureu enfastidit
  • hauran enfastidit

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • enfastidiria
  • enfastidiries
  • enfastidiria
  • enfastidiríem
  • enfastidiríeu
  • enfastidirien
  • condicional perfet
     
  • hauria enfastidit
  • hauries enfastidit
  • hauria enfastidit
  • hauríem enfastidit
  • hauríeu enfastidit
  • haurien enfastidit
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera enfastidit
  • hagueres enfastidit
  • haguera enfastidit
  • haguérem enfastidit
  • haguéreu enfastidit
  • hagueren enfastidit

subjuntiu

  • present
     
  • enfastideixi
  • enfastideixis
  • enfastideixi
  • enfastidim
  • enfastidiu
  • enfastideixin
  • imperfet
     
  • enfastidís
  • enfastidissis
  • enfastidís
  • enfastidíssim
  • enfastidíssiu
  • enfastidissin
  • perfet
     
  • hagi enfastidit
  • hagis enfastidit
  • hagi enfastidit
  • hàgim enfastidit
  • hàgiu enfastidit
  • hagin enfastidit
  • plusquamperfet
     
  • hagués enfastidit
  • haguessis enfastidit
  • hagués enfastidit
  • haguéssim enfastidit
  • haguéssiu enfastidit
  • haguessin enfastidit

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • enfastideix
  • enfastideixi
  • enfastidim
  • enfastidiu
  • enfastideixin
  •  infinitiu

     

  • Present: enfastidir
  • Perfet:   haver enfastidit
  •   gerundi

     

  • Present: enfastidint
  • Perfet:   havent enfastidit
  • participi

     

  • enfastidit
  • enfastidida
  • enfastidits
  • enfastidides