conjugació del verb encuriosir

Enxaneta.info utilitza 'cookies' de tercers per a recollir informació sobre les seves visites. Si continueu navegant, considerem que n'accepteu el seu ús. Entesos!
Més informació.

verb III -a conjugació
verb conjugat com
servir

indicatiu

  • present
     
  • encurioseixo
  • encurioseixes
  • encurioseix
  • encuriosim
  • encuriosiu
  • encurioseixen
  • perfet
     
  • he encuriosit
  • has encuriosit
  • ha encuriosit
  • hem encuriosit
  • heu encuriosit
  • han encuriosit
  • imperfet
     
  • encuriosia
  • encuriosies
  • encuriosia
  • encuriosíem
  • encuriosíeu
  • encuriosien
  • plusquamperfet
     
  • havia encuriosit
  • havies encuriosit
  • havia encuriosit
  • havíem encuriosit
  • havíeu encuriosit
  • havien encuriosit
  • passat
    simple
  • encuriosí
  • encuriosires
  • encuriosí
  • encuriosírem
  • encuriosíreu
  • encuriosiren
  • passat
    anterior
  • haguí encuriosit
  • hagueres encuriosit
  • hagué encuriosit
  • haguérem encuriosit
  • haguéreu encuriosit
  • hagueren encuriosit
  • passat
    perifràstic
  • vaig encuriosir
  • vas encuriosir
  • va encuriosir
  • vam encuriosir
  • vau encuriosir
  • van encuriosir
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver encuriosit
  • vas haver encuriosit
  • va haver encuriosit
  • vam haver encuriosit
  • vau haver encuriosit
  • van haver encuriosit
  • futur
     
  • encuriosiré
  • encuriosiràs
  • encuriosirà
  • encuriosirem
  • encuriosireu
  • encuriosiran
  • futur
    perfet
  • hauré encuriosit
  • hauràs encuriosit
  • haurà encuriosit
  • haurem encuriosit
  • haureu encuriosit
  • hauran encuriosit

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • encuriosiria
  • encuriosiries
  • encuriosiria
  • encuriosiríem
  • encuriosiríeu
  • encuriosirien
  • condicional perfet
     
  • hauria encuriosit
  • hauries encuriosit
  • hauria encuriosit
  • hauríem encuriosit
  • hauríeu encuriosit
  • haurien encuriosit
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera encuriosit
  • hagueres encuriosit
  • haguera encuriosit
  • haguérem encuriosit
  • haguéreu encuriosit
  • hagueren encuriosit

subjuntiu

  • present
     
  • encurioseixi
  • encurioseixis
  • encurioseixi
  • encuriosim
  • encuriosiu
  • encurioseixin
  • imperfet
     
  • encuriosís
  • encuriosissis
  • encuriosís
  • encuriosíssim
  • encuriosíssiu
  • encuriosissin
  • perfet
     
  • hagi encuriosit
  • hagis encuriosit
  • hagi encuriosit
  • hàgim encuriosit
  • hàgiu encuriosit
  • hagin encuriosit
  • plusquamperfet
     
  • hagués encuriosit
  • haguessis encuriosit
  • hagués encuriosit
  • haguéssim encuriosit
  • haguéssiu encuriosit
  • haguessin encuriosit

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • encurioseix
  • encurioseixi
  • encuriosim
  • encuriosiu
  • encurioseixin
  •  infinitiu

     

  • Present: encuriosir
  • Perfet:   haver encuriosit
  •   gerundi

     

  • Present: encuriosint
  • Perfet:   havent encuriosit
  • participi

     

  • encuriosit
  • encuriosida
  • encuriosits
  • encuriosides