conjugació del verb encobrir

Enxaneta.info utilitza 'cookies' de tercers per a recollir informació sobre les seves visites. Si continueu navegant, considerem que n'accepteu el seu ús. Entesos!
Més informació.

verb III -a conjugació
verb conjugat com
servir

indicatiu

  • present
     
  • encobreixo
  • encobreixes
  • encobreix
  • encobrim
  • encobriu
  • encobreixen
  • perfet
     
  • he encobert
  • has encobert
  • ha encobert
  • hem encobert
  • heu encobert
  • han encobert
  • imperfet
     
  • encobria
  • encobries
  • encobria
  • encobríem
  • encobríeu
  • encobrien
  • plusquamperfet
     
  • havia encobert
  • havies encobert
  • havia encobert
  • havíem encobert
  • havíeu encobert
  • havien encobert
  • passat
    simple
  • encobrí
  • encobrires
  • encobrí
  • encobrírem
  • encobríreu
  • encobriren
  • passat
    anterior
  • haguí encobert
  • hagueres encobert
  • hagué encobert
  • haguérem encobert
  • haguéreu encobert
  • hagueren encobert
  • passat
    perifràstic
  • vaig encobrir
  • vas encobrir
  • va encobrir
  • vam encobrir
  • vau encobrir
  • van encobrir
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver encobert
  • vas haver encobert
  • va haver encobert
  • vam haver encobert
  • vau haver encobert
  • van haver encobert
  • futur
     
  • encobriré
  • encobriràs
  • encobrirà
  • encobrirem
  • encobrireu
  • encobriran
  • futur
    perfet
  • hauré encobert
  • hauràs encobert
  • haurà encobert
  • haurem encobert
  • haureu encobert
  • hauran encobert

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • encobriria
  • encobriries
  • encobriria
  • encobriríem
  • encobriríeu
  • encobririen
  • condicional perfet
     
  • hauria encobert
  • hauries encobert
  • hauria encobert
  • hauríem encobert
  • hauríeu encobert
  • haurien encobert
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera encobert
  • hagueres encobert
  • haguera encobert
  • haguérem encobert
  • haguéreu encobert
  • hagueren encobert

subjuntiu

  • present
     
  • encobreixi
  • encobreixis
  • encobreixi
  • encobrim
  • encobriu
  • encobreixin
  • imperfet
     
  • encobrís
  • encobrissis
  • encobrís
  • encobríssim
  • encobríssiu
  • encobrissin
  • perfet
     
  • hagi encobert
  • hagis encobert
  • hagi encobert
  • hàgim encobert
  • hàgiu encobert
  • hagin encobert
  • plusquamperfet
     
  • hagués encobert
  • haguessis encobert
  • hagués encobert
  • haguéssim encobert
  • haguéssiu encobert
  • haguessin encobert

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • encobreix
  • encobreixi
  • encobrim
  • encobriu
  • encobreixin
  •  infinitiu

     

  • Present: encobrir
  • Perfet:   haver encobert
  •   gerundi

     

  • Present: encobrint
  • Perfet:   havent encobert
  • participi

     

  • encobert
  • encoberta
  • encoberts
  • encobertes