conjugació del verb empobrir

Enxaneta.info utilitza 'cookies' de tercers per a recollir informació sobre les seves visites. Si continueu navegant, considerem que n'accepteu el seu ús. Entesos!
Més informació.

verb III -a conjugació
verb conjugat com
servir

indicatiu

  • present
     
  • empobreixo
  • empobreixes
  • empobreix
  • empobrim
  • empobriu
  • empobreixen
  • perfet
     
  • he empobrit
  • has empobrit
  • ha empobrit
  • hem empobrit
  • heu empobrit
  • han empobrit
  • imperfet
     
  • empobria
  • empobries
  • empobria
  • empobríem
  • empobríeu
  • empobrien
  • plusquamperfet
     
  • havia empobrit
  • havies empobrit
  • havia empobrit
  • havíem empobrit
  • havíeu empobrit
  • havien empobrit
  • passat
    simple
  • empobrí
  • empobrires
  • empobrí
  • empobrírem
  • empobríreu
  • empobriren
  • passat
    anterior
  • haguí empobrit
  • hagueres empobrit
  • hagué empobrit
  • haguérem empobrit
  • haguéreu empobrit
  • hagueren empobrit
  • passat
    perifràstic
  • vaig empobrir
  • vas empobrir
  • va empobrir
  • vam empobrir
  • vau empobrir
  • van empobrir
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver empobrit
  • vas haver empobrit
  • va haver empobrit
  • vam haver empobrit
  • vau haver empobrit
  • van haver empobrit
  • futur
     
  • empobriré
  • empobriràs
  • empobrirà
  • empobrirem
  • empobrireu
  • empobriran
  • futur
    perfet
  • hauré empobrit
  • hauràs empobrit
  • haurà empobrit
  • haurem empobrit
  • haureu empobrit
  • hauran empobrit

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • empobriria
  • empobriries
  • empobriria
  • empobriríem
  • empobriríeu
  • empobririen
  • condicional perfet
     
  • hauria empobrit
  • hauries empobrit
  • hauria empobrit
  • hauríem empobrit
  • hauríeu empobrit
  • haurien empobrit
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera empobrit
  • hagueres empobrit
  • haguera empobrit
  • haguérem empobrit
  • haguéreu empobrit
  • hagueren empobrit

subjuntiu

  • present
     
  • empobreixi
  • empobreixis
  • empobreixi
  • empobrim
  • empobriu
  • empobreixin
  • imperfet
     
  • empobrís
  • empobrissis
  • empobrís
  • empobríssim
  • empobríssiu
  • empobrissin
  • perfet
     
  • hagi empobrit
  • hagis empobrit
  • hagi empobrit
  • hàgim empobrit
  • hàgiu empobrit
  • hagin empobrit
  • plusquamperfet
     
  • hagués empobrit
  • haguessis empobrit
  • hagués empobrit
  • haguéssim empobrit
  • haguéssiu empobrit
  • haguessin empobrit

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • empobreix
  • empobreixi
  • empobrim
  • empobriu
  • empobreixin
  •  infinitiu

     

  • Present: empobrir
  • Perfet:   haver empobrit
  •   gerundi

     

  • Present: empobrint
  • Perfet:   havent empobrit
  • participi

     

  • empobrit
  • empobrida
  • empobrits
  • empobrides