conjugació del verb empenyorar

verb I -a conjugació
verb conjugat com
cantar

indicatiu

  • present
     
  • empenyoro
  • empenyores
  • empenyora
  • empenyorem
  • empenyoreu
  • empenyoren
  • perfet
     
  • he empenyorat
  • has empenyorat
  • ha empenyorat
  • hem empenyorat
  • heu empenyorat
  • han empenyorat
  • imperfet
     
  • empenyorava
  • empenyoraves
  • empenyorava
  • empenyoràvem
  • empenyoràveu
  • empenyoraven
  • plusquamperfet
     
  • havia empenyorat
  • havies empenyorat
  • havia empenyorat
  • havíem empenyorat
  • havíeu empenyorat
  • havien empenyorat
  • passat
    simple
  • empenyorí
  • empenyorares
  • empenyorà
  • empenyoràrem
  • empenyoràreu
  • empenyoraren
  • passat
    anterior
  • haguí empenyorat
  • hagueres empenyorat
  • hagué empenyorat
  • haguérem empenyorat
  • haguéreu empenyorat
  • hagueren empenyorat
  • passat
    perifràstic
  • vaig empenyorar
  • vas empenyorar
  • va empenyorar
  • vam empenyorar
  • vau empenyorar
  • van empenyorar
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver empenyorat
  • vas haver empenyorat
  • va haver empenyorat
  • vam haver empenyorat
  • vau haver empenyorat
  • van haver empenyorat
  • futur
     
  • empenyoraré
  • empenyoraràs
  • empenyorarà
  • empenyorarem
  • empenyorareu
  • empenyoraran
  • futur
    perfet
  • hauré empenyorat
  • hauràs empenyorat
  • haurà empenyorat
  • haurem empenyorat
  • haureu empenyorat
  • hauran empenyorat

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • empenyoraria
  • empenyoraries
  • empenyoraria
  • empenyoraríem
  • empenyoraríeu
  • empenyorarien
  • condicional perfet
     
  • hauria empenyorat
  • hauries empenyorat
  • hauria empenyorat
  • hauríem empenyorat
  • hauríeu empenyorat
  • haurien empenyorat
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera empenyorat
  • hagueres empenyorat
  • haguera empenyorat
  • haguérem empenyorat
  • haguéreu empenyorat
  • hagueren empenyorat

subjuntiu

  • present
     
  • empenyori
  • empenyoris
  • empenyori
  • empenyorem
  • empenyoreu
  • empenyorin
  • imperfet
     
  • empenyorés
  • empenyoressis
  • empenyorés
  • empenyoréssim
  • empenyoréssiu
  • empenyoressin
  • perfet
     
  • hagi empenyorat
  • hagis empenyorat
  • hagi empenyorat
  • hàgim empenyorat
  • hàgiu empenyorat
  • hagin empenyorat
  • plusquamperfet
     
  • hagués empenyorat
  • haguessis empenyorat
  • hagués empenyorat
  • haguéssim empenyorat
  • haguéssiu empenyorat
  • haguessin empenyorat

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • empenyora
  • empenyori
  • empenyorem
  • empenyoreu
  • empenyorin
  •  infinitiu

     

  • Present: empenyorar
  • Perfet:   haver empenyorat
  •   gerundi

     

  • Present: empenyorant
  • Perfet:   havent empenyorat
  • participi

     

  • empenyorat
  • empenyorada
  • empenyorats
  • empenyorades