conjugació del verb empal·lidir

Enxaneta.info utilitza 'cookies' de tercers per a recollir informació sobre les seves visites. Si continueu navegant, considerem que n'accepteu el seu ús. Entesos!
Més informació.

verb III -a conjugació
verb conjugat com
servir

indicatiu

  • present
     
  • empal·lideixo
  • empal·lideixes
  • empal·lideix
  • empal·lidim
  • empal·lidiu
  • empal·lideixen
  • perfet
     
  • he empal·lidit
  • has empal·lidit
  • ha empal·lidit
  • hem empal·lidit
  • heu empal·lidit
  • han empal·lidit
  • imperfet
     
  • empal·lidia
  • empal·lidies
  • empal·lidia
  • empal·lidíem
  • empal·lidíeu
  • empal·lidien
  • plusquamperfet
     
  • havia empal·lidit
  • havies empal·lidit
  • havia empal·lidit
  • havíem empal·lidit
  • havíeu empal·lidit
  • havien empal·lidit
  • passat
    simple
  • empal·lidí
  • empal·lidires
  • empal·lidí
  • empal·lidírem
  • empal·lidíreu
  • empal·lidiren
  • passat
    anterior
  • haguí empal·lidit
  • hagueres empal·lidit
  • hagué empal·lidit
  • haguérem empal·lidit
  • haguéreu empal·lidit
  • hagueren empal·lidit
  • passat
    perifràstic
  • vaig empal·lidir
  • vas empal·lidir
  • va empal·lidir
  • vam empal·lidir
  • vau empal·lidir
  • van empal·lidir
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver empal·lidit
  • vas haver empal·lidit
  • va haver empal·lidit
  • vam haver empal·lidit
  • vau haver empal·lidit
  • van haver empal·lidit
  • futur
     
  • empal·lidiré
  • empal·lidiràs
  • empal·lidirà
  • empal·lidirem
  • empal·lidireu
  • empal·lidiran
  • futur
    perfet
  • hauré empal·lidit
  • hauràs empal·lidit
  • haurà empal·lidit
  • haurem empal·lidit
  • haureu empal·lidit
  • hauran empal·lidit

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • empal·lidiria
  • empal·lidiries
  • empal·lidiria
  • empal·lidiríem
  • empal·lidiríeu
  • empal·lidirien
  • condicional perfet
     
  • hauria empal·lidit
  • hauries empal·lidit
  • hauria empal·lidit
  • hauríem empal·lidit
  • hauríeu empal·lidit
  • haurien empal·lidit
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera empal·lidit
  • hagueres empal·lidit
  • haguera empal·lidit
  • haguérem empal·lidit
  • haguéreu empal·lidit
  • hagueren empal·lidit

subjuntiu

  • present
     
  • empal·lideixi
  • empal·lideixis
  • empal·lideixi
  • empal·lidim
  • empal·lidiu
  • empal·lideixin
  • imperfet
     
  • empal·lidís
  • empal·lidissis
  • empal·lidís
  • empal·lidíssim
  • empal·lidíssiu
  • empal·lidissin
  • perfet
     
  • hagi empal·lidit
  • hagis empal·lidit
  • hagi empal·lidit
  • hàgim empal·lidit
  • hàgiu empal·lidit
  • hagin empal·lidit
  • plusquamperfet
     
  • hagués empal·lidit
  • haguessis empal·lidit
  • hagués empal·lidit
  • haguéssim empal·lidit
  • haguéssiu empal·lidit
  • haguessin empal·lidit

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • empal·lideix
  • empal·lideixi
  • empal·lidim
  • empal·lidiu
  • empal·lideixin
  •  infinitiu

     

  • Present: empal·lidir
  • Perfet:   haver empal·lidit
  •   gerundi

     

  • Present: empal·lidint
  • Perfet:   havent empal·lidit
  • participi

     

  • empal·lidit
  • empal·lidida
  • empal·lidits
  • empal·lidides