conjugació del verb emmudir

verb III -a conjugació
verb conjugat com
servir

indicatiu

  • present
     
  • emmudeixo
  • emmudeixes
  • emmudeix
  • emmudim
  • emmudiu
  • emmudeixen
  • perfet
     
  • he emmudit
  • has emmudit
  • ha emmudit
  • hem emmudit
  • heu emmudit
  • han emmudit
  • imperfet
     
  • emmudia
  • emmudies
  • emmudia
  • emmudíem
  • emmudíeu
  • emmudien
  • plusquamperfet
     
  • havia emmudit
  • havies emmudit
  • havia emmudit
  • havíem emmudit
  • havíeu emmudit
  • havien emmudit
  • passat
    simple
  • emmudí
  • emmudires
  • emmudí
  • emmudírem
  • emmudíreu
  • emmudiren
  • passat
    anterior
  • haguí emmudit
  • hagueres emmudit
  • hagué emmudit
  • haguérem emmudit
  • haguéreu emmudit
  • hagueren emmudit
  • passat
    perifràstic
  • vaig emmudir
  • vas emmudir
  • va emmudir
  • vam emmudir
  • vau emmudir
  • van emmudir
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver emmudit
  • vas haver emmudit
  • va haver emmudit
  • vam haver emmudit
  • vau haver emmudit
  • van haver emmudit
  • futur
     
  • emmudiré
  • emmudiràs
  • emmudirà
  • emmudirem
  • emmudireu
  • emmudiran
  • futur
    perfet
  • hauré emmudit
  • hauràs emmudit
  • haurà emmudit
  • haurem emmudit
  • haureu emmudit
  • hauran emmudit

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • emmudiria
  • emmudiries
  • emmudiria
  • emmudiríem
  • emmudiríeu
  • emmudirien
  • condicional perfet
     
  • hauria emmudit
  • hauries emmudit
  • hauria emmudit
  • hauríem emmudit
  • hauríeu emmudit
  • haurien emmudit
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera emmudit
  • hagueres emmudit
  • haguera emmudit
  • haguérem emmudit
  • haguéreu emmudit
  • hagueren emmudit

subjuntiu

  • present
     
  • emmudeixi
  • emmudeixis
  • emmudeixi
  • emmudim
  • emmudiu
  • emmudeixin
  • imperfet
     
  • emmudís
  • emmudissis
  • emmudís
  • emmudíssim
  • emmudíssiu
  • emmudissin
  • perfet
     
  • hagi emmudit
  • hagis emmudit
  • hagi emmudit
  • hàgim emmudit
  • hàgiu emmudit
  • hagin emmudit
  • plusquamperfet
     
  • hagués emmudit
  • haguessis emmudit
  • hagués emmudit
  • haguéssim emmudit
  • haguéssiu emmudit
  • haguessin emmudit

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • emmudeix
  • emmudeixi
  • emmudim
  • emmudiu
  • emmudeixin
  •  infinitiu

     

  • Present: emmudir
  • Perfet:   haver emmudit
  •   gerundi

     

  • Present: emmudint
  • Perfet:   havent emmudit
  • participi

     

  • emmudit
  • emmudida
  • emmudits
  • emmudides