conjugació del verb emmetzinar

Enxaneta.info utilitza 'cookies' de tercers per a recollir informació sobre les seves visites. Si continueu navegant, considerem que n'accepteu el seu ús. Entesos!
Més informació.

verb I -a conjugació
verb conjugat com
cantar

indicatiu

  • present
     
  • emmetzino
  • emmetzines
  • emmetzina
  • emmetzinem
  • emmetzineu
  • emmetzinen
  • perfet
     
  • he emmetzinat
  • has emmetzinat
  • ha emmetzinat
  • hem emmetzinat
  • heu emmetzinat
  • han emmetzinat
  • imperfet
     
  • emmetzinava
  • emmetzinaves
  • emmetzinava
  • emmetzinàvem
  • emmetzinàveu
  • emmetzinaven
  • plusquamperfet
     
  • havia emmetzinat
  • havies emmetzinat
  • havia emmetzinat
  • havíem emmetzinat
  • havíeu emmetzinat
  • havien emmetzinat
  • passat
    simple
  • emmetziní
  • emmetzinares
  • emmetzinà
  • emmetzinàrem
  • emmetzinàreu
  • emmetzinaren
  • passat
    anterior
  • haguí emmetzinat
  • hagueres emmetzinat
  • hagué emmetzinat
  • haguérem emmetzinat
  • haguéreu emmetzinat
  • hagueren emmetzinat
  • passat
    perifràstic
  • vaig emmetzinar
  • vas emmetzinar
  • va emmetzinar
  • vam emmetzinar
  • vau emmetzinar
  • van emmetzinar
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver emmetzinat
  • vas haver emmetzinat
  • va haver emmetzinat
  • vam haver emmetzinat
  • vau haver emmetzinat
  • van haver emmetzinat
  • futur
     
  • emmetzinaré
  • emmetzinaràs
  • emmetzinarà
  • emmetzinarem
  • emmetzinareu
  • emmetzinaran
  • futur
    perfet
  • hauré emmetzinat
  • hauràs emmetzinat
  • haurà emmetzinat
  • haurem emmetzinat
  • haureu emmetzinat
  • hauran emmetzinat

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • emmetzinaria
  • emmetzinaries
  • emmetzinaria
  • emmetzinaríem
  • emmetzinaríeu
  • emmetzinarien
  • condicional perfet
     
  • hauria emmetzinat
  • hauries emmetzinat
  • hauria emmetzinat
  • hauríem emmetzinat
  • hauríeu emmetzinat
  • haurien emmetzinat
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera emmetzinat
  • hagueres emmetzinat
  • haguera emmetzinat
  • haguérem emmetzinat
  • haguéreu emmetzinat
  • hagueren emmetzinat

subjuntiu

  • present
     
  • emmetzini
  • emmetzinis
  • emmetzini
  • emmetzinem
  • emmetzineu
  • emmetzinin
  • imperfet
     
  • emmetzinés
  • emmetzinessis
  • emmetzinés
  • emmetzinéssim
  • emmetzinéssiu
  • emmetzinessin
  • perfet
     
  • hagi emmetzinat
  • hagis emmetzinat
  • hagi emmetzinat
  • hàgim emmetzinat
  • hàgiu emmetzinat
  • hagin emmetzinat
  • plusquamperfet
     
  • hagués emmetzinat
  • haguessis emmetzinat
  • hagués emmetzinat
  • haguéssim emmetzinat
  • haguéssiu emmetzinat
  • haguessin emmetzinat

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • emmetzina
  • emmetzini
  • emmetzinem
  • emmetzineu
  • emmetzinin
  •  infinitiu

     

  • Present: emmetzinar
  • Perfet:   haver emmetzinat
  •   gerundi

     

  • Present: emmetzinant
  • Perfet:   havent emmetzinat
  • participi

     

  • emmetzinat
  • emmetzinada
  • emmetzinats
  • emmetzinades