conjugació del verb emblanquinar

verb I -a conjugació
verb conjugat com
cantar

indicatiu

  • present
     
  • emblanquino
  • emblanquines
  • emblanquina
  • emblanquinem
  • emblanquineu
  • emblanquinen
  • perfet
     
  • he emblanquinat
  • has emblanquinat
  • ha emblanquinat
  • hem emblanquinat
  • heu emblanquinat
  • han emblanquinat
  • imperfet
     
  • emblanquinava
  • emblanquinaves
  • emblanquinava
  • emblanquinàvem
  • emblanquinàveu
  • emblanquinaven
  • plusquamperfet
     
  • havia emblanquinat
  • havies emblanquinat
  • havia emblanquinat
  • havíem emblanquinat
  • havíeu emblanquinat
  • havien emblanquinat
  • passat
    simple
  • emblanquiní
  • emblanquinares
  • emblanquinà
  • emblanquinàrem
  • emblanquinàreu
  • emblanquinaren
  • passat
    anterior
  • haguí emblanquinat
  • hagueres emblanquinat
  • hagué emblanquinat
  • haguérem emblanquinat
  • haguéreu emblanquinat
  • hagueren emblanquinat
  • passat
    perifràstic
  • vaig emblanquinar
  • vas emblanquinar
  • va emblanquinar
  • vam emblanquinar
  • vau emblanquinar
  • van emblanquinar
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver emblanquinat
  • vas haver emblanquinat
  • va haver emblanquinat
  • vam haver emblanquinat
  • vau haver emblanquinat
  • van haver emblanquinat
  • futur
     
  • emblanquinaré
  • emblanquinaràs
  • emblanquinarà
  • emblanquinarem
  • emblanquinareu
  • emblanquinaran
  • futur
    perfet
  • hauré emblanquinat
  • hauràs emblanquinat
  • haurà emblanquinat
  • haurem emblanquinat
  • haureu emblanquinat
  • hauran emblanquinat

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • emblanquinaria
  • emblanquinaries
  • emblanquinaria
  • emblanquinaríem
  • emblanquinaríeu
  • emblanquinarien
  • condicional perfet
     
  • hauria emblanquinat
  • hauries emblanquinat
  • hauria emblanquinat
  • hauríem emblanquinat
  • hauríeu emblanquinat
  • haurien emblanquinat
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera emblanquinat
  • hagueres emblanquinat
  • haguera emblanquinat
  • haguérem emblanquinat
  • haguéreu emblanquinat
  • hagueren emblanquinat

subjuntiu

  • present
     
  • emblanquini
  • emblanquinis
  • emblanquini
  • emblanquinem
  • emblanquineu
  • emblanquinin
  • imperfet
     
  • emblanquinés
  • emblanquinessis
  • emblanquinés
  • emblanquinéssim
  • emblanquinéssiu
  • emblanquinessin
  • perfet
     
  • hagi emblanquinat
  • hagis emblanquinat
  • hagi emblanquinat
  • hàgim emblanquinat
  • hàgiu emblanquinat
  • hagin emblanquinat
  • plusquamperfet
     
  • hagués emblanquinat
  • haguessis emblanquinat
  • hagués emblanquinat
  • haguéssim emblanquinat
  • haguéssiu emblanquinat
  • haguessin emblanquinat

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • emblanquina
  • emblanquini
  • emblanquinem
  • emblanquineu
  • emblanquinin
  •  infinitiu

     

  • Present: emblanquinar
  • Perfet:   haver emblanquinat
  •   gerundi

     

  • Present: emblanquinant
  • Perfet:   havent emblanquinat
  • participi

     

  • emblanquinat
  • emblanquinada
  • emblanquinats
  • emblanquinades