conjugació del verb eixugar

Enxaneta.info utilitza 'cookies' de tercers per a recollir informació sobre les seves visites. Si continueu navegant, considerem que n'accepteu el seu ús. Entesos!
Més informació.

verb I -a conjugació
verb conjugat com
pregar

indicatiu

  • present
     
  • eixugo
  • eixugues
  • eixuga
  • eixuguem
  • eixugueu
  • eixuguen
  • perfet
     
  • he eixugat
  • has eixugat
  • ha eixugat
  • hem eixugat
  • heu eixugat
  • han eixugat
  • imperfet
     
  • eixugava
  • eixugaves
  • eixugava
  • eixugàvem
  • eixugàveu
  • eixugaven
  • plusquamperfet
     
  • havia eixugat
  • havies eixugat
  • havia eixugat
  • havíem eixugat
  • havíeu eixugat
  • havien eixugat
  • passat
    simple
  • eixug
  • eixugares
  • eixugà
  • eixugàrem
  • eixugàreu
  • eixugaren
  • passat
    anterior
  • haguí eixugat
  • hagueres eixugat
  • hagué eixugat
  • haguérem eixugat
  • haguéreu eixugat
  • hagueren eixugat
  • passat
    perifràstic
  • vaig eixugar
  • vas eixugar
  • va eixugar
  • vam eixugar
  • vau eixugar
  • van eixugar
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver eixugat
  • vas haver eixugat
  • va haver eixugat
  • vam haver eixugat
  • vau haver eixugat
  • van haver eixugat
  • futur
     
  • eixugaré
  • eixugaràs
  • eixugarà
  • eixugarem
  • eixugareu
  • eixugaran
  • futur
    perfet
  • hauré eixugat
  • hauràs eixugat
  • haurà eixugat
  • haurem eixugat
  • haureu eixugat
  • hauran eixugat

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • eixugaria
  • eixugaries
  • eixugaria
  • eixugaríem
  • eixugaríeu
  • eixugarien
  • condicional perfet
     
  • hauria eixugat
  • hauries eixugat
  • hauria eixugat
  • hauríem eixugat
  • hauríeu eixugat
  • haurien eixugat
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera eixugat
  • hagueres eixugat
  • haguera eixugat
  • haguérem eixugat
  • haguéreu eixugat
  • hagueren eixugat

subjuntiu

  • present
     
  • eixugui
  • eixuguis
  • eixugui
  • eixuguem
  • eixugueu
  • eixuguin
  • imperfet
     
  • eixugués
  • eixuguessis
  • eixugués
  • eixuguéssim
  • eixuguéssiu
  • eixuguessin
  • perfet
     
  • hagi eixugat
  • hagis eixugat
  • hagi eixugat
  • hàgim eixugat
  • hàgiu eixugat
  • hagin eixugat
  • plusquamperfet
     
  • hagués eixugat
  • haguessis eixugat
  • hagués eixugat
  • haguéssim eixugat
  • haguéssiu eixugat
  • haguessin eixugat

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • eixuga
  • eixugui
  • eixuguem
  • eixugueu
  • eixuguin
  •  infinitiu

     

  • Present: eixugar
  • Perfet:   haver eixugat
  •   gerundi

     

  • Present: eixugant
  • Perfet:   havent eixugat
  • participi

     

  • eixugat
  • eixugada
  • eixugats
  • eixugades