conjugació del verb eixamplar

Enxaneta.info utilitza 'cookies' de tercers per a recollir informació sobre les seves visites. Si continueu navegant, considerem que n'accepteu el seu ús. Entesos!
Més informació.

verb I -a conjugació
verb conjugat com
cantar

indicatiu

  • present
     
  • eixamplo
  • eixamples
  • eixampla
  • eixamplem
  • eixampleu
  • eixamplen
  • perfet
     
  • he eixamplat
  • has eixamplat
  • ha eixamplat
  • hem eixamplat
  • heu eixamplat
  • han eixamplat
  • imperfet
     
  • eixamplava
  • eixamplaves
  • eixamplava
  • eixamplàvem
  • eixamplàveu
  • eixamplaven
  • plusquamperfet
     
  • havia eixamplat
  • havies eixamplat
  • havia eixamplat
  • havíem eixamplat
  • havíeu eixamplat
  • havien eixamplat
  • passat
    simple
  • eixamplí
  • eixamplares
  • eixamplà
  • eixamplàrem
  • eixamplàreu
  • eixamplaren
  • passat
    anterior
  • haguí eixamplat
  • hagueres eixamplat
  • hagué eixamplat
  • haguérem eixamplat
  • haguéreu eixamplat
  • hagueren eixamplat
  • passat
    perifràstic
  • vaig eixamplar
  • vas eixamplar
  • va eixamplar
  • vam eixamplar
  • vau eixamplar
  • van eixamplar
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver eixamplat
  • vas haver eixamplat
  • va haver eixamplat
  • vam haver eixamplat
  • vau haver eixamplat
  • van haver eixamplat
  • futur
     
  • eixamplaré
  • eixamplaràs
  • eixamplarà
  • eixamplarem
  • eixamplareu
  • eixamplaran
  • futur
    perfet
  • hauré eixamplat
  • hauràs eixamplat
  • haurà eixamplat
  • haurem eixamplat
  • haureu eixamplat
  • hauran eixamplat

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • eixamplaria
  • eixamplaries
  • eixamplaria
  • eixamplaríem
  • eixamplaríeu
  • eixamplarien
  • condicional perfet
     
  • hauria eixamplat
  • hauries eixamplat
  • hauria eixamplat
  • hauríem eixamplat
  • hauríeu eixamplat
  • haurien eixamplat
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera eixamplat
  • hagueres eixamplat
  • haguera eixamplat
  • haguérem eixamplat
  • haguéreu eixamplat
  • hagueren eixamplat

subjuntiu

  • present
     
  • eixampli
  • eixamplis
  • eixampli
  • eixamplem
  • eixampleu
  • eixamplin
  • imperfet
     
  • eixamplés
  • eixamplessis
  • eixamplés
  • eixampléssim
  • eixampléssiu
  • eixamplessin
  • perfet
     
  • hagi eixamplat
  • hagis eixamplat
  • hagi eixamplat
  • hàgim eixamplat
  • hàgiu eixamplat
  • hagin eixamplat
  • plusquamperfet
     
  • hagués eixamplat
  • haguessis eixamplat
  • hagués eixamplat
  • haguéssim eixamplat
  • haguéssiu eixamplat
  • haguessin eixamplat

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • eixampla
  • eixampli
  • eixamplem
  • eixampleu
  • eixamplin
  •  infinitiu

     

  • Present: eixamplar
  • Perfet:   haver eixamplat
  •   gerundi

     

  • Present: eixamplant
  • Perfet:   havent eixamplat
  • participi

     

  • eixamplat
  • eixamplada
  • eixamplats
  • eixamplades