conjugació del verb dogmatitzar

Enxaneta.info utilitza 'cookies' de tercers per a recollir informació sobre les seves visites. Si continueu navegant, considerem que n'accepteu el seu ús. Entesos!
Més informació.

verb I -a conjugació
verb conjugat com
cantar

indicatiu

  • present
     
  • dogmatitzo
  • dogmatitzes
  • dogmatitza
  • dogmatitzem
  • dogmatitzeu
  • dogmatitzen
  • perfet
     
  • he dogmatitzat
  • has dogmatitzat
  • ha dogmatitzat
  • hem dogmatitzat
  • heu dogmatitzat
  • han dogmatitzat
  • imperfet
     
  • dogmatitzava
  • dogmatitzaves
  • dogmatitzava
  • dogmatitzàvem
  • dogmatitzàveu
  • dogmatitzaven
  • plusquamperfet
     
  • havia dogmatitzat
  • havies dogmatitzat
  • havia dogmatitzat
  • havíem dogmatitzat
  • havíeu dogmatitzat
  • havien dogmatitzat
  • passat
    simple
  • dogmatitzí
  • dogmatitzares
  • dogmatitzà
  • dogmatitzàrem
  • dogmatitzàreu
  • dogmatitzaren
  • passat
    anterior
  • haguí dogmatitzat
  • hagueres dogmatitzat
  • hagué dogmatitzat
  • haguérem dogmatitzat
  • haguéreu dogmatitzat
  • hagueren dogmatitzat
  • passat
    perifràstic
  • vaig dogmatitzar
  • vas dogmatitzar
  • va dogmatitzar
  • vam dogmatitzar
  • vau dogmatitzar
  • van dogmatitzar
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver dogmatitzat
  • vas haver dogmatitzat
  • va haver dogmatitzat
  • vam haver dogmatitzat
  • vau haver dogmatitzat
  • van haver dogmatitzat
  • futur
     
  • dogmatitzaré
  • dogmatitzaràs
  • dogmatitzarà
  • dogmatitzarem
  • dogmatitzareu
  • dogmatitzaran
  • futur
    perfet
  • hauré dogmatitzat
  • hauràs dogmatitzat
  • haurà dogmatitzat
  • haurem dogmatitzat
  • haureu dogmatitzat
  • hauran dogmatitzat

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • dogmatitzaria
  • dogmatitzaries
  • dogmatitzaria
  • dogmatitzaríem
  • dogmatitzaríeu
  • dogmatitzarien
  • condicional perfet
     
  • hauria dogmatitzat
  • hauries dogmatitzat
  • hauria dogmatitzat
  • hauríem dogmatitzat
  • hauríeu dogmatitzat
  • haurien dogmatitzat
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera dogmatitzat
  • hagueres dogmatitzat
  • haguera dogmatitzat
  • haguérem dogmatitzat
  • haguéreu dogmatitzat
  • hagueren dogmatitzat

subjuntiu

  • present
     
  • dogmatitzi
  • dogmatitzis
  • dogmatitzi
  • dogmatitzem
  • dogmatitzeu
  • dogmatitzin
  • imperfet
     
  • dogmatitzés
  • dogmatitzessis
  • dogmatitzés
  • dogmatitzéssim
  • dogmatitzéssiu
  • dogmatitzessin
  • perfet
     
  • hagi dogmatitzat
  • hagis dogmatitzat
  • hagi dogmatitzat
  • hàgim dogmatitzat
  • hàgiu dogmatitzat
  • hagin dogmatitzat
  • plusquamperfet
     
  • hagués dogmatitzat
  • haguessis dogmatitzat
  • hagués dogmatitzat
  • haguéssim dogmatitzat
  • haguéssiu dogmatitzat
  • haguessin dogmatitzat

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • dogmatitza
  • dogmatitzi
  • dogmatitzem
  • dogmatitzeu
  • dogmatitzin
  •  infinitiu

     

  • Present: dogmatitzar
  • Perfet:   haver dogmatitzat
  •   gerundi

     

  • Present: dogmatitzant
  • Perfet:   havent dogmatitzat
  • participi

     

  • dogmatitzat
  • dogmatitzada
  • dogmatitzats
  • dogmatitzades