conjugació del verb divulgar

Enxaneta.info utilitza 'cookies' de tercers per a recollir informació sobre les seves visites. Si continueu navegant, considerem que n'accepteu el seu ús. Entesos!
Més informació.

verb I -a conjugació
verb conjugat com
pregar

indicatiu

  • present
     
  • divulgo
  • divulgues
  • divulga
  • divulguem
  • divulgueu
  • divulguen
  • perfet
     
  • he divulgat
  • has divulgat
  • ha divulgat
  • hem divulgat
  • heu divulgat
  • han divulgat
  • imperfet
     
  • divulgava
  • divulgaves
  • divulgava
  • divulgàvem
  • divulgàveu
  • divulgaven
  • plusquamperfet
     
  • havia divulgat
  • havies divulgat
  • havia divulgat
  • havíem divulgat
  • havíeu divulgat
  • havien divulgat
  • passat
    simple
  • divulg
  • divulgares
  • divulgà
  • divulgàrem
  • divulgàreu
  • divulgaren
  • passat
    anterior
  • haguí divulgat
  • hagueres divulgat
  • hagué divulgat
  • haguérem divulgat
  • haguéreu divulgat
  • hagueren divulgat
  • passat
    perifràstic
  • vaig divulgar
  • vas divulgar
  • va divulgar
  • vam divulgar
  • vau divulgar
  • van divulgar
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver divulgat
  • vas haver divulgat
  • va haver divulgat
  • vam haver divulgat
  • vau haver divulgat
  • van haver divulgat
  • futur
     
  • divulgaré
  • divulgaràs
  • divulgarà
  • divulgarem
  • divulgareu
  • divulgaran
  • futur
    perfet
  • hauré divulgat
  • hauràs divulgat
  • haurà divulgat
  • haurem divulgat
  • haureu divulgat
  • hauran divulgat

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • divulgaria
  • divulgaries
  • divulgaria
  • divulgaríem
  • divulgaríeu
  • divulgarien
  • condicional perfet
     
  • hauria divulgat
  • hauries divulgat
  • hauria divulgat
  • hauríem divulgat
  • hauríeu divulgat
  • haurien divulgat
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera divulgat
  • hagueres divulgat
  • haguera divulgat
  • haguérem divulgat
  • haguéreu divulgat
  • hagueren divulgat

subjuntiu

  • present
     
  • divulgui
  • divulguis
  • divulgui
  • divulguem
  • divulgueu
  • divulguin
  • imperfet
     
  • divulgués
  • divulguessis
  • divulgués
  • divulguéssim
  • divulguéssiu
  • divulguessin
  • perfet
     
  • hagi divulgat
  • hagis divulgat
  • hagi divulgat
  • hàgim divulgat
  • hàgiu divulgat
  • hagin divulgat
  • plusquamperfet
     
  • hagués divulgat
  • haguessis divulgat
  • hagués divulgat
  • haguéssim divulgat
  • haguéssiu divulgat
  • haguessin divulgat

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • divulga
  • divulgui
  • divulguem
  • divulgueu
  • divulguin
  •  infinitiu

     

  • Present: divulgar
  • Perfet:   haver divulgat
  •   gerundi

     

  • Present: divulgant
  • Perfet:   havent divulgat
  • participi

     

  • divulgat
  • divulgada
  • divulgats
  • divulgades