conjugació del verb diagnosticar

verb I -a conjugació
verb conjugat com
trencar

indicatiu

  • present
     
  • diagnostico
  • diagnostiques
  • diagnostica
  • diagnostiquem
  • diagnostiqueu
  • diagnostiquen
  • perfet
     
  • he diagnosticat
  • has diagnosticat
  • ha diagnosticat
  • hem diagnosticat
  • heu diagnosticat
  • han diagnosticat
  • imperfet
     
  • diagnosticava
  • diagnosticaves
  • diagnosticava
  • diagnosticàvem
  • diagnosticàveu
  • diagnosticaven
  • plusquamperfet
     
  • havia diagnosticat
  • havies diagnosticat
  • havia diagnosticat
  • havíem diagnosticat
  • havíeu diagnosticat
  • havien diagnosticat
  • passat
    simple
  • diagnostiquí
  • diagnosticares
  • diagnosti
  • diagnosticàrem
  • diagnosticàreu
  • diagnosticaren
  • passat
    anterior
  • haguí diagnosticat
  • hagueres diagnosticat
  • hagué diagnosticat
  • haguérem diagnosticat
  • haguéreu diagnosticat
  • hagueren diagnosticat
  • passat
    perifràstic
  • vaig diagnosticar
  • vas diagnosticar
  • va diagnosticar
  • vam diagnosticar
  • vau diagnosticar
  • van diagnosticar
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver diagnosticat
  • vas haver diagnosticat
  • va haver diagnosticat
  • vam haver diagnosticat
  • vau haver diagnosticat
  • van haver diagnosticat
  • futur
     
  • diagnosticaré
  • diagnosticaràs
  • diagnosticarà
  • diagnosticarem
  • diagnosticareu
  • diagnosticaran
  • futur
    perfet
  • hauré diagnosticat
  • hauràs diagnosticat
  • haurà diagnosticat
  • haurem diagnosticat
  • haureu diagnosticat
  • hauran diagnosticat

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • diagnosticaria
  • diagnosticaries
  • diagnosticaria
  • diagnosticaríem
  • diagnosticaríeu
  • diagnosticarien
  • condicional perfet
     
  • hauria diagnosticat
  • hauries diagnosticat
  • hauria diagnosticat
  • hauríem diagnosticat
  • hauríeu diagnosticat
  • haurien diagnosticat
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera diagnosticat
  • hagueres diagnosticat
  • haguera diagnosticat
  • haguérem diagnosticat
  • haguéreu diagnosticat
  • hagueren diagnosticat

subjuntiu

  • present
     
  • diagnostiqui
  • diagnostiquis
  • diagnostiqui
  • diagnostiquem
  • diagnostiqueu
  • diagnostiquin
  • imperfet
     
  • diagnostiqués
  • diagnostiquessis
  • diagnostiqués
  • diagnostiquéssim
  • diagnostiquéssiu
  • diagnostiquessin
  • perfet
     
  • hagi diagnosticat
  • hagis diagnosticat
  • hagi diagnosticat
  • hàgim diagnosticat
  • hàgiu diagnosticat
  • hagin diagnosticat
  • plusquamperfet
     
  • hagués diagnosticat
  • haguessis diagnosticat
  • hagués diagnosticat
  • haguéssim diagnosticat
  • haguéssiu diagnosticat
  • haguessin diagnosticat

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • diagnostica
  • diagnostiqui
  • diagnostiquem
  • diagnostiqueu
  • diagnostiquin
  •  infinitiu

     

  • Present: diagnosticar
  • Perfet:   haver diagnosticat
  •   gerundi

     

  • Present: diagnosticant
  • Perfet:   havent diagnosticat
  • participi

     

  • diagnosticat
  • diagnosticada
  • diagnosticats
  • diagnosticades