conjugació del verb desgreixar

Enxaneta.info utilitza 'cookies' de tercers per a recollir informació sobre les seves visites. Si continueu navegant, considerem que n'accepteu el seu ús. Entesos!
Més informació.

verb I -a conjugació
verb conjugat com
cantar

indicatiu

  • present
     
  • desgreixo
  • desgreixes
  • desgreixa
  • desgreixem
  • desgreixeu
  • desgreixen
  • perfet
     
  • he desgreixat
  • has desgreixat
  • ha desgreixat
  • hem desgreixat
  • heu desgreixat
  • han desgreixat
  • imperfet
     
  • desgreixava
  • desgreixaves
  • desgreixava
  • desgreixàvem
  • desgreixàveu
  • desgreixaven
  • plusquamperfet
     
  • havia desgreixat
  • havies desgreixat
  • havia desgreixat
  • havíem desgreixat
  • havíeu desgreixat
  • havien desgreixat
  • passat
    simple
  • desgreixí
  • desgreixares
  • desgreixà
  • desgreixàrem
  • desgreixàreu
  • desgreixaren
  • passat
    anterior
  • haguí desgreixat
  • hagueres desgreixat
  • hagué desgreixat
  • haguérem desgreixat
  • haguéreu desgreixat
  • hagueren desgreixat
  • passat
    perifràstic
  • vaig desgreixar
  • vas desgreixar
  • va desgreixar
  • vam desgreixar
  • vau desgreixar
  • van desgreixar
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver desgreixat
  • vas haver desgreixat
  • va haver desgreixat
  • vam haver desgreixat
  • vau haver desgreixat
  • van haver desgreixat
  • futur
     
  • desgreixaré
  • desgreixaràs
  • desgreixarà
  • desgreixarem
  • desgreixareu
  • desgreixaran
  • futur
    perfet
  • hauré desgreixat
  • hauràs desgreixat
  • haurà desgreixat
  • haurem desgreixat
  • haureu desgreixat
  • hauran desgreixat

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • desgreixaria
  • desgreixaries
  • desgreixaria
  • desgreixaríem
  • desgreixaríeu
  • desgreixarien
  • condicional perfet
     
  • hauria desgreixat
  • hauries desgreixat
  • hauria desgreixat
  • hauríem desgreixat
  • hauríeu desgreixat
  • haurien desgreixat
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera desgreixat
  • hagueres desgreixat
  • haguera desgreixat
  • haguérem desgreixat
  • haguéreu desgreixat
  • hagueren desgreixat

subjuntiu

  • present
     
  • desgreixi
  • desgreixis
  • desgreixi
  • desgreixem
  • desgreixeu
  • desgreixin
  • imperfet
     
  • desgreixés
  • desgreixessis
  • desgreixés
  • desgreixéssim
  • desgreixéssiu
  • desgreixessin
  • perfet
     
  • hagi desgreixat
  • hagis desgreixat
  • hagi desgreixat
  • hàgim desgreixat
  • hàgiu desgreixat
  • hagin desgreixat
  • plusquamperfet
     
  • hagués desgreixat
  • haguessis desgreixat
  • hagués desgreixat
  • haguéssim desgreixat
  • haguéssiu desgreixat
  • haguessin desgreixat

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • desgreixa
  • desgreixi
  • desgreixem
  • desgreixeu
  • desgreixin
  •  infinitiu

     

  • Present: desgreixar
  • Perfet:   haver desgreixat
  •   gerundi

     

  • Present: desgreixant
  • Perfet:   havent desgreixat
  • participi

     

  • desgreixat
  • desgreixada
  • desgreixats
  • desgreixades