conjugació del verb desfrunzir

Enxaneta.info utilitza 'cookies' de tercers per a recollir informació sobre les seves visites. Si continueu navegant, considerem que n'accepteu el seu ús. Entesos!
Més informació.

verb III -a conjugació
verb conjugat com
servir

indicatiu

  • present
     
  • desfrunzeixo
  • desfrunzeixes
  • desfrunzeix
  • desfrunzim
  • desfrunziu
  • desfrunzeixen
  • perfet
     
  • he desfrunzit
  • has desfrunzit
  • ha desfrunzit
  • hem desfrunzit
  • heu desfrunzit
  • han desfrunzit
  • imperfet
     
  • desfrunzia
  • desfrunzies
  • desfrunzia
  • desfrunzíem
  • desfrunzíeu
  • desfrunzien
  • plusquamperfet
     
  • havia desfrunzit
  • havies desfrunzit
  • havia desfrunzit
  • havíem desfrunzit
  • havíeu desfrunzit
  • havien desfrunzit
  • passat
    simple
  • desfrunzí
  • desfrunzires
  • desfrunzí
  • desfrunzírem
  • desfrunzíreu
  • desfrunziren
  • passat
    anterior
  • haguí desfrunzit
  • hagueres desfrunzit
  • hagué desfrunzit
  • haguérem desfrunzit
  • haguéreu desfrunzit
  • hagueren desfrunzit
  • passat
    perifràstic
  • vaig desfrunzir
  • vas desfrunzir
  • va desfrunzir
  • vam desfrunzir
  • vau desfrunzir
  • van desfrunzir
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver desfrunzit
  • vas haver desfrunzit
  • va haver desfrunzit
  • vam haver desfrunzit
  • vau haver desfrunzit
  • van haver desfrunzit
  • futur
     
  • desfrunziré
  • desfrunziràs
  • desfrunzirà
  • desfrunzirem
  • desfrunzireu
  • desfrunziran
  • futur
    perfet
  • hauré desfrunzit
  • hauràs desfrunzit
  • haurà desfrunzit
  • haurem desfrunzit
  • haureu desfrunzit
  • hauran desfrunzit

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • desfrunziria
  • desfrunziries
  • desfrunziria
  • desfrunziríem
  • desfrunziríeu
  • desfrunzirien
  • condicional perfet
     
  • hauria desfrunzit
  • hauries desfrunzit
  • hauria desfrunzit
  • hauríem desfrunzit
  • hauríeu desfrunzit
  • haurien desfrunzit
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera desfrunzit
  • hagueres desfrunzit
  • haguera desfrunzit
  • haguérem desfrunzit
  • haguéreu desfrunzit
  • hagueren desfrunzit

subjuntiu

  • present
     
  • desfrunzeixi
  • desfrunzeixis
  • desfrunzeixi
  • desfrunzim
  • desfrunziu
  • desfrunzeixin
  • imperfet
     
  • desfrunzís
  • desfrunzissis
  • desfrunzís
  • desfrunzíssim
  • desfrunzíssiu
  • desfrunzissin
  • perfet
     
  • hagi desfrunzit
  • hagis desfrunzit
  • hagi desfrunzit
  • hàgim desfrunzit
  • hàgiu desfrunzit
  • hagin desfrunzit
  • plusquamperfet
     
  • hagués desfrunzit
  • haguessis desfrunzit
  • hagués desfrunzit
  • haguéssim desfrunzit
  • haguéssiu desfrunzit
  • haguessin desfrunzit

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • desfrunzeix
  • desfrunzeixi
  • desfrunzim
  • desfrunziu
  • desfrunzeixin
  •  infinitiu

     

  • Present: desfrunzir
  • Perfet:   haver desfrunzit
  •   gerundi

     

  • Present: desfrunzint
  • Perfet:   havent desfrunzit
  • participi

     

  • desfrunzit
  • desfrunzida
  • desfrunzits
  • desfrunzides