conjugació del verb democratitzar

Enxaneta.info utilitza 'cookies' de tercers per a recollir informació sobre les seves visites. Si continueu navegant, considerem que n'accepteu el seu ús. Entesos!
Més informació.

verb I -a conjugació
verb conjugat com
cantar

indicatiu

  • present
     
  • democratitzo
  • democratitzes
  • democratitza
  • democratitzem
  • democratitzeu
  • democratitzen
  • perfet
     
  • he democratitzat
  • has democratitzat
  • ha democratitzat
  • hem democratitzat
  • heu democratitzat
  • han democratitzat
  • imperfet
     
  • democratitzava
  • democratitzaves
  • democratitzava
  • democratitzàvem
  • democratitzàveu
  • democratitzaven
  • plusquamperfet
     
  • havia democratitzat
  • havies democratitzat
  • havia democratitzat
  • havíem democratitzat
  • havíeu democratitzat
  • havien democratitzat
  • passat
    simple
  • democratitzí
  • democratitzares
  • democratitzà
  • democratitzàrem
  • democratitzàreu
  • democratitzaren
  • passat
    anterior
  • haguí democratitzat
  • hagueres democratitzat
  • hagué democratitzat
  • haguérem democratitzat
  • haguéreu democratitzat
  • hagueren democratitzat
  • passat
    perifràstic
  • vaig democratitzar
  • vas democratitzar
  • va democratitzar
  • vam democratitzar
  • vau democratitzar
  • van democratitzar
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver democratitzat
  • vas haver democratitzat
  • va haver democratitzat
  • vam haver democratitzat
  • vau haver democratitzat
  • van haver democratitzat
  • futur
     
  • democratitzaré
  • democratitzaràs
  • democratitzarà
  • democratitzarem
  • democratitzareu
  • democratitzaran
  • futur
    perfet
  • hauré democratitzat
  • hauràs democratitzat
  • haurà democratitzat
  • haurem democratitzat
  • haureu democratitzat
  • hauran democratitzat

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • democratitzaria
  • democratitzaries
  • democratitzaria
  • democratitzaríem
  • democratitzaríeu
  • democratitzarien
  • condicional perfet
     
  • hauria democratitzat
  • hauries democratitzat
  • hauria democratitzat
  • hauríem democratitzat
  • hauríeu democratitzat
  • haurien democratitzat
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera democratitzat
  • hagueres democratitzat
  • haguera democratitzat
  • haguérem democratitzat
  • haguéreu democratitzat
  • hagueren democratitzat

subjuntiu

  • present
     
  • democratitzi
  • democratitzis
  • democratitzi
  • democratitzem
  • democratitzeu
  • democratitzin
  • imperfet
     
  • democratitzés
  • democratitzessis
  • democratitzés
  • democratitzéssim
  • democratitzéssiu
  • democratitzessin
  • perfet
     
  • hagi democratitzat
  • hagis democratitzat
  • hagi democratitzat
  • hàgim democratitzat
  • hàgiu democratitzat
  • hagin democratitzat
  • plusquamperfet
     
  • hagués democratitzat
  • haguessis democratitzat
  • hagués democratitzat
  • haguéssim democratitzat
  • haguéssiu democratitzat
  • haguessin democratitzat

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • democratitza
  • democratitzi
  • democratitzem
  • democratitzeu
  • democratitzin
  •  infinitiu

     

  • Present: democratitzar
  • Perfet:   haver democratitzat
  •   gerundi

     

  • Present: democratitzant
  • Perfet:   havent democratitzat
  • participi

     

  • democratitzat
  • democratitzada
  • democratitzats
  • democratitzades