conjugació del verb deixondir

Enxaneta.info utilitza 'cookies' de tercers per a recollir informació sobre les seves visites. Si continueu navegant, considerem que n'accepteu el seu ús. Entesos!
Més informació.

verb III -a conjugació
verb conjugat com
servir

indicatiu

  • present
     
  • deixondeixo
  • deixondeixes
  • deixondeix
  • deixondim
  • deixondiu
  • deixondeixen
  • perfet
     
  • he deixondit
  • has deixondit
  • ha deixondit
  • hem deixondit
  • heu deixondit
  • han deixondit
  • imperfet
     
  • deixondia
  • deixondies
  • deixondia
  • deixondíem
  • deixondíeu
  • deixondien
  • plusquamperfet
     
  • havia deixondit
  • havies deixondit
  • havia deixondit
  • havíem deixondit
  • havíeu deixondit
  • havien deixondit
  • passat
    simple
  • deixondí
  • deixondires
  • deixondí
  • deixondírem
  • deixondíreu
  • deixondiren
  • passat
    anterior
  • haguí deixondit
  • hagueres deixondit
  • hagué deixondit
  • haguérem deixondit
  • haguéreu deixondit
  • hagueren deixondit
  • passat
    perifràstic
  • vaig deixondir
  • vas deixondir
  • va deixondir
  • vam deixondir
  • vau deixondir
  • van deixondir
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver deixondit
  • vas haver deixondit
  • va haver deixondit
  • vam haver deixondit
  • vau haver deixondit
  • van haver deixondit
  • futur
     
  • deixondiré
  • deixondiràs
  • deixondirà
  • deixondirem
  • deixondireu
  • deixondiran
  • futur
    perfet
  • hauré deixondit
  • hauràs deixondit
  • haurà deixondit
  • haurem deixondit
  • haureu deixondit
  • hauran deixondit

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • deixondiria
  • deixondiries
  • deixondiria
  • deixondiríem
  • deixondiríeu
  • deixondirien
  • condicional perfet
     
  • hauria deixondit
  • hauries deixondit
  • hauria deixondit
  • hauríem deixondit
  • hauríeu deixondit
  • haurien deixondit
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera deixondit
  • hagueres deixondit
  • haguera deixondit
  • haguérem deixondit
  • haguéreu deixondit
  • hagueren deixondit

subjuntiu

  • present
     
  • deixondeixi
  • deixondeixis
  • deixondeixi
  • deixondim
  • deixondiu
  • deixondeixin
  • imperfet
     
  • deixondís
  • deixondissis
  • deixondís
  • deixondíssim
  • deixondíssiu
  • deixondissin
  • perfet
     
  • hagi deixondit
  • hagis deixondit
  • hagi deixondit
  • hàgim deixondit
  • hàgiu deixondit
  • hagin deixondit
  • plusquamperfet
     
  • hagués deixondit
  • haguessis deixondit
  • hagués deixondit
  • haguéssim deixondit
  • haguéssiu deixondit
  • haguessin deixondit

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • deixondeix
  • deixondeixi
  • deixondim
  • deixondiu
  • deixondeixin
  •  infinitiu

     

  • Present: deixondir
  • Perfet:   haver deixondit
  •   gerundi

     

  • Present: deixondint
  • Perfet:   havent deixondit
  • participi

     

  • deixondit
  • deixondida
  • deixondits
  • deixondides