conjugació del verb deïficar

Enxaneta.info utilitza 'cookies' de tercers per a recollir informació sobre les seves visites. Si continueu navegant, considerem que n'accepteu el seu ús. Entesos!
Més informació.

verb I -a conjugació
verb conjugat com
trencar

indicatiu

  • present
     
  • deïfico
  • deïfiques
  • deïfica
  • deïfiquem
  • deïfiqueu
  • deïfiquen
  • perfet
     
  • he deïficat
  • has deïficat
  • ha deïficat
  • hem deïficat
  • heu deïficat
  • han deïficat
  • imperfet
     
  • deïficava
  • deïficaves
  • deïficava
  • deïficàvem
  • deïficàveu
  • deïficaven
  • plusquamperfet
     
  • havia deïficat
  • havies deïficat
  • havia deïficat
  • havíem deïficat
  • havíeu deïficat
  • havien deïficat
  • passat
    simple
  • deïfiquí
  • deïficares
  • deïfi
  • deïficàrem
  • deïficàreu
  • deïficaren
  • passat
    anterior
  • haguí deïficat
  • hagueres deïficat
  • hagué deïficat
  • haguérem deïficat
  • haguéreu deïficat
  • hagueren deïficat
  • passat
    perifràstic
  • vaig deïficar
  • vas deïficar
  • va deïficar
  • vam deïficar
  • vau deïficar
  • van deïficar
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver deïficat
  • vas haver deïficat
  • va haver deïficat
  • vam haver deïficat
  • vau haver deïficat
  • van haver deïficat
  • futur
     
  • deïficaré
  • deïficaràs
  • deïficarà
  • deïficarem
  • deïficareu
  • deïficaran
  • futur
    perfet
  • hauré deïficat
  • hauràs deïficat
  • haurà deïficat
  • haurem deïficat
  • haureu deïficat
  • hauran deïficat

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • deïficaria
  • deïficaries
  • deïficaria
  • deïficaríem
  • deïficaríeu
  • deïficarien
  • condicional perfet
     
  • hauria deïficat
  • hauries deïficat
  • hauria deïficat
  • hauríem deïficat
  • hauríeu deïficat
  • haurien deïficat
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera deïficat
  • hagueres deïficat
  • haguera deïficat
  • haguérem deïficat
  • haguéreu deïficat
  • hagueren deïficat

subjuntiu

  • present
     
  • deïfiqui
  • deïfiquis
  • deïfiqui
  • deïfiquem
  • deïfiqueu
  • deïfiquin
  • imperfet
     
  • deïfiqués
  • deïfiquessis
  • deïfiqués
  • deïfiquéssim
  • deïfiquéssiu
  • deïfiquessin
  • perfet
     
  • hagi deïficat
  • hagis deïficat
  • hagi deïficat
  • hàgim deïficat
  • hàgiu deïficat
  • hagin deïficat
  • plusquamperfet
     
  • hagués deïficat
  • haguessis deïficat
  • hagués deïficat
  • haguéssim deïficat
  • haguéssiu deïficat
  • haguessin deïficat

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • deïfica
  • deïfiqui
  • deïfiquem
  • deïfiqueu
  • deïfiquin
  •  infinitiu

     

  • Present: deïficar
  • Perfet:   haver deïficat
  •   gerundi

     

  • Present: deïficant
  • Perfet:   havent deïficat
  • participi

     

  • deïficat
  • deïficada
  • deïficats
  • deïficades