conjugació del verb debilitar

Enxaneta.info utilitza 'cookies' de tercers per a recollir informació sobre les seves visites. Si continueu navegant, considerem que n'accepteu el seu ús. Entesos!
Més informació.

verb I -a conjugació
verb conjugat com
cantar

indicatiu

  • present
     
  • debilito
  • debilites
  • debilita
  • debilitem
  • debiliteu
  • debiliten
  • perfet
     
  • he debilitat
  • has debilitat
  • ha debilitat
  • hem debilitat
  • heu debilitat
  • han debilitat
  • imperfet
     
  • debilitava
  • debilitaves
  • debilitava
  • debilitàvem
  • debilitàveu
  • debilitaven
  • plusquamperfet
     
  • havia debilitat
  • havies debilitat
  • havia debilitat
  • havíem debilitat
  • havíeu debilitat
  • havien debilitat
  • passat
    simple
  • debilití
  • debilitares
  • debilità
  • debilitàrem
  • debilitàreu
  • debilitaren
  • passat
    anterior
  • haguí debilitat
  • hagueres debilitat
  • hagué debilitat
  • haguérem debilitat
  • haguéreu debilitat
  • hagueren debilitat
  • passat
    perifràstic
  • vaig debilitar
  • vas debilitar
  • va debilitar
  • vam debilitar
  • vau debilitar
  • van debilitar
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver debilitat
  • vas haver debilitat
  • va haver debilitat
  • vam haver debilitat
  • vau haver debilitat
  • van haver debilitat
  • futur
     
  • debilitaré
  • debilitaràs
  • debilitarà
  • debilitarem
  • debilitareu
  • debilitaran
  • futur
    perfet
  • hauré debilitat
  • hauràs debilitat
  • haurà debilitat
  • haurem debilitat
  • haureu debilitat
  • hauran debilitat

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • debilitaria
  • debilitaries
  • debilitaria
  • debilitaríem
  • debilitaríeu
  • debilitarien
  • condicional perfet
     
  • hauria debilitat
  • hauries debilitat
  • hauria debilitat
  • hauríem debilitat
  • hauríeu debilitat
  • haurien debilitat
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera debilitat
  • hagueres debilitat
  • haguera debilitat
  • haguérem debilitat
  • haguéreu debilitat
  • hagueren debilitat

subjuntiu

  • present
     
  • debiliti
  • debilitis
  • debiliti
  • debilitem
  • debiliteu
  • debilitin
  • imperfet
     
  • debilités
  • debilitessis
  • debilités
  • debilitéssim
  • debilitéssiu
  • debilitessin
  • perfet
     
  • hagi debilitat
  • hagis debilitat
  • hagi debilitat
  • hàgim debilitat
  • hàgiu debilitat
  • hagin debilitat
  • plusquamperfet
     
  • hagués debilitat
  • haguessis debilitat
  • hagués debilitat
  • haguéssim debilitat
  • haguéssiu debilitat
  • haguessin debilitat

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • debilita
  • debiliti
  • debilitem
  • debiliteu
  • debilitin
  •  infinitiu

     

  • Present: debilitar
  • Perfet:   haver debilitat
  •   gerundi

     

  • Present: debilitant
  • Perfet:   havent debilitat
  • participi

     

  • debilitat
  • debilitada
  • debilitats
  • debilitades