conjugació del verb convergir

verb III -a conjugació
verb conjugat com
servir

indicatiu

  • present
     
  • convergeixo
  • convergeixes
  • convergeix
  • convergim
  • convergiu
  • convergeixen
  • perfet
     
  • he convergit
  • has convergit
  • ha convergit
  • hem convergit
  • heu convergit
  • han convergit
  • imperfet
     
  • convergia
  • convergies
  • convergia
  • convergíem
  • convergíeu
  • convergien
  • plusquamperfet
     
  • havia convergit
  • havies convergit
  • havia convergit
  • havíem convergit
  • havíeu convergit
  • havien convergit
  • passat
    simple
  • convergí
  • convergires
  • convergí
  • convergírem
  • convergíreu
  • convergiren
  • passat
    anterior
  • haguí convergit
  • hagueres convergit
  • hagué convergit
  • haguérem convergit
  • haguéreu convergit
  • hagueren convergit
  • passat
    perifràstic
  • vaig convergir
  • vas convergir
  • va convergir
  • vam convergir
  • vau convergir
  • van convergir
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver convergit
  • vas haver convergit
  • va haver convergit
  • vam haver convergit
  • vau haver convergit
  • van haver convergit
  • futur
     
  • convergiré
  • convergiràs
  • convergirà
  • convergirem
  • convergireu
  • convergiran
  • futur
    perfet
  • hauré convergit
  • hauràs convergit
  • haurà convergit
  • haurem convergit
  • haureu convergit
  • hauran convergit

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • convergiria
  • convergiries
  • convergiria
  • convergiríem
  • convergiríeu
  • convergirien
  • condicional perfet
     
  • hauria convergit
  • hauries convergit
  • hauria convergit
  • hauríem convergit
  • hauríeu convergit
  • haurien convergit
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera convergit
  • hagueres convergit
  • haguera convergit
  • haguérem convergit
  • haguéreu convergit
  • hagueren convergit

subjuntiu

  • present
     
  • convergeixi
  • convergeixis
  • convergeixi
  • convergim
  • convergiu
  • convergeixin
  • imperfet
     
  • convergís
  • convergissis
  • convergís
  • convergíssim
  • convergíssiu
  • convergissin
  • perfet
     
  • hagi convergit
  • hagis convergit
  • hagi convergit
  • hàgim convergit
  • hàgiu convergit
  • hagin convergit
  • plusquamperfet
     
  • hagués convergit
  • haguessis convergit
  • hagués convergit
  • haguéssim convergit
  • haguéssiu convergit
  • haguessin convergit

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • convergeix
  • convergeixi
  • convergim
  • convergiu
  • convergeixin
  •  infinitiu

     

  • Present: convergir
  • Perfet:   haver convergit
  •   gerundi

     

  • Present: convergint
  • Perfet:   havent convergit
  • participi

     

  • convergit
  • convergida
  • convergits
  • convergides