conjugació del verb conjurar

verb I -a conjugació
verb conjugat com
cantar

indicatiu

  • present
     
  • conjuro
  • conjures
  • conjura
  • conjurem
  • conjureu
  • conjuren
  • perfet
     
  • he conjurat
  • has conjurat
  • ha conjurat
  • hem conjurat
  • heu conjurat
  • han conjurat
  • imperfet
     
  • conjurava
  • conjuraves
  • conjurava
  • conjuràvem
  • conjuràveu
  • conjuraven
  • plusquamperfet
     
  • havia conjurat
  • havies conjurat
  • havia conjurat
  • havíem conjurat
  • havíeu conjurat
  • havien conjurat
  • passat
    simple
  • conjurí
  • conjurares
  • conjurà
  • conjuràrem
  • conjuràreu
  • conjuraren
  • passat
    anterior
  • haguí conjurat
  • hagueres conjurat
  • hagué conjurat
  • haguérem conjurat
  • haguéreu conjurat
  • hagueren conjurat
  • passat
    perifràstic
  • vaig conjurar
  • vas conjurar
  • va conjurar
  • vam conjurar
  • vau conjurar
  • van conjurar
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver conjurat
  • vas haver conjurat
  • va haver conjurat
  • vam haver conjurat
  • vau haver conjurat
  • van haver conjurat
  • futur
     
  • conjuraré
  • conjuraràs
  • conjurarà
  • conjurarem
  • conjurareu
  • conjuraran
  • futur
    perfet
  • hauré conjurat
  • hauràs conjurat
  • haurà conjurat
  • haurem conjurat
  • haureu conjurat
  • hauran conjurat

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • conjuraria
  • conjuraries
  • conjuraria
  • conjuraríem
  • conjuraríeu
  • conjurarien
  • condicional perfet
     
  • hauria conjurat
  • hauries conjurat
  • hauria conjurat
  • hauríem conjurat
  • hauríeu conjurat
  • haurien conjurat
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera conjurat
  • hagueres conjurat
  • haguera conjurat
  • haguérem conjurat
  • haguéreu conjurat
  • hagueren conjurat

subjuntiu

  • present
     
  • conjuri
  • conjuris
  • conjuri
  • conjurem
  • conjureu
  • conjurin
  • imperfet
     
  • conjurés
  • conjuressis
  • conjurés
  • conjuréssim
  • conjuréssiu
  • conjuressin
  • perfet
     
  • hagi conjurat
  • hagis conjurat
  • hagi conjurat
  • hàgim conjurat
  • hàgiu conjurat
  • hagin conjurat
  • plusquamperfet
     
  • hagués conjurat
  • haguessis conjurat
  • hagués conjurat
  • haguéssim conjurat
  • haguéssiu conjurat
  • haguessin conjurat

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • conjura
  • conjuri
  • conjurem
  • conjureu
  • conjurin
  •  infinitiu

     

  • Present: conjurar
  • Perfet:   haver conjurat
  •   gerundi

     

  • Present: conjurant
  • Perfet:   havent conjurat
  • participi

     

  • conjurat
  • conjurada
  • conjurats
  • conjurades