conjugació del verb conferir

Enxaneta.info utilitza 'cookies' de tercers per a recollir informació sobre les seves visites. Si continueu navegant, considerem que n'accepteu el seu ús. Entesos!
Més informació.

verb III -a conjugació
verb conjugat com
servir

indicatiu

  • present
     
  • confereixo
  • confereixes
  • confereix
  • conferim
  • conferiu
  • confereixen
  • perfet
     
  • he conferit
  • has conferit
  • ha conferit
  • hem conferit
  • heu conferit
  • han conferit
  • imperfet
     
  • conferia
  • conferies
  • conferia
  • conferíem
  • conferíeu
  • conferien
  • plusquamperfet
     
  • havia conferit
  • havies conferit
  • havia conferit
  • havíem conferit
  • havíeu conferit
  • havien conferit
  • passat
    simple
  • conferí
  • conferires
  • conferí
  • conferírem
  • conferíreu
  • conferiren
  • passat
    anterior
  • haguí conferit
  • hagueres conferit
  • hagué conferit
  • haguérem conferit
  • haguéreu conferit
  • hagueren conferit
  • passat
    perifràstic
  • vaig conferir
  • vas conferir
  • va conferir
  • vam conferir
  • vau conferir
  • van conferir
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver conferit
  • vas haver conferit
  • va haver conferit
  • vam haver conferit
  • vau haver conferit
  • van haver conferit
  • futur
     
  • conferiré
  • conferiràs
  • conferirà
  • conferirem
  • conferireu
  • conferiran
  • futur
    perfet
  • hauré conferit
  • hauràs conferit
  • haurà conferit
  • haurem conferit
  • haureu conferit
  • hauran conferit

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • conferiria
  • conferiries
  • conferiria
  • conferiríem
  • conferiríeu
  • conferirien
  • condicional perfet
     
  • hauria conferit
  • hauries conferit
  • hauria conferit
  • hauríem conferit
  • hauríeu conferit
  • haurien conferit
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera conferit
  • hagueres conferit
  • haguera conferit
  • haguérem conferit
  • haguéreu conferit
  • hagueren conferit

subjuntiu

  • present
     
  • confereixi
  • confereixis
  • confereixi
  • conferim
  • conferiu
  • confereixin
  • imperfet
     
  • conferís
  • conferissis
  • conferís
  • conferíssim
  • conferíssiu
  • conferissin
  • perfet
     
  • hagi conferit
  • hagis conferit
  • hagi conferit
  • hàgim conferit
  • hàgiu conferit
  • hagin conferit
  • plusquamperfet
     
  • hagués conferit
  • haguessis conferit
  • hagués conferit
  • haguéssim conferit
  • haguéssiu conferit
  • haguessin conferit

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • confereix
  • confereixi
  • conferim
  • conferiu
  • confereixin
  •  infinitiu

     

  • Present: conferir
  • Perfet:   haver conferit
  •   gerundi

     

  • Present: conferint
  • Perfet:   havent conferit
  • participi

     

  • conferit
  • conferida
  • conferits
  • conferides