conjugació del verb barallar

Enxaneta.info utilitza 'cookies' de tercers per a recollir informació sobre les seves visites. Si continueu navegant, considerem que n'accepteu el seu ús. Entesos!
Més informació.

verb I -a conjugació
verb conjugat com
cantar

indicatiu

  • present
     
  • barallo
  • baralles
  • baralla
  • barallem
  • baralleu
  • barallen
  • perfet
     
  • he barallat
  • has barallat
  • ha barallat
  • hem barallat
  • heu barallat
  • han barallat
  • imperfet
     
  • barallava
  • barallaves
  • barallava
  • barallàvem
  • barallàveu
  • barallaven
  • plusquamperfet
     
  • havia barallat
  • havies barallat
  • havia barallat
  • havíem barallat
  • havíeu barallat
  • havien barallat
  • passat
    simple
  • barallí
  • barallares
  • barallà
  • barallàrem
  • barallàreu
  • barallaren
  • passat
    anterior
  • haguí barallat
  • hagueres barallat
  • hagué barallat
  • haguérem barallat
  • haguéreu barallat
  • hagueren barallat
  • passat
    perifràstic
  • vaig barallar
  • vas barallar
  • va barallar
  • vam barallar
  • vau barallar
  • van barallar
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver barallat
  • vas haver barallat
  • va haver barallat
  • vam haver barallat
  • vau haver barallat
  • van haver barallat
  • futur
     
  • barallaré
  • barallaràs
  • barallarà
  • barallarem
  • barallareu
  • barallaran
  • futur
    perfet
  • hauré barallat
  • hauràs barallat
  • haurà barallat
  • haurem barallat
  • haureu barallat
  • hauran barallat

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • barallaria
  • barallaries
  • barallaria
  • barallaríem
  • barallaríeu
  • barallarien
  • condicional perfet
     
  • hauria barallat
  • hauries barallat
  • hauria barallat
  • hauríem barallat
  • hauríeu barallat
  • haurien barallat
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera barallat
  • hagueres barallat
  • haguera barallat
  • haguérem barallat
  • haguéreu barallat
  • hagueren barallat

subjuntiu

  • present
     
  • baralli
  • barallis
  • baralli
  • barallem
  • baralleu
  • barallin
  • imperfet
     
  • barallés
  • barallessis
  • barallés
  • baralléssim
  • baralléssiu
  • barallessin
  • perfet
     
  • hagi barallat
  • hagis barallat
  • hagi barallat
  • hàgim barallat
  • hàgiu barallat
  • hagin barallat
  • plusquamperfet
     
  • hagués barallat
  • haguessis barallat
  • hagués barallat
  • haguéssim barallat
  • haguéssiu barallat
  • haguessin barallat

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • baralla
  • baralli
  • barallem
  • baralleu
  • barallin
  •  infinitiu

     

  • Present: barallar
  • Perfet:   haver barallat
  •   gerundi

     

  • Present: barallant
  • Perfet:   havent barallat
  • participi

     

  • barallat
  • barallada
  • barallats
  • barallades