conjugació del verb apallissar

verb I -a conjugació
verb conjugat com
cantar

indicatiu

  • present
     
  • apallisso
  • apallisses
  • apallissa
  • apallissem
  • apallisseu
  • apallissen
  • perfet
     
  • he apallissat
  • has apallissat
  • ha apallissat
  • hem apallissat
  • heu apallissat
  • han apallissat
  • imperfet
     
  • apallissava
  • apallissaves
  • apallissava
  • apallissàvem
  • apallissàveu
  • apallissaven
  • plusquamperfet
     
  • havia apallissat
  • havies apallissat
  • havia apallissat
  • havíem apallissat
  • havíeu apallissat
  • havien apallissat
  • passat
    simple
  • apallissí
  • apallissares
  • apallissà
  • apallissàrem
  • apallissàreu
  • apallissaren
  • passat
    anterior
  • haguí apallissat
  • hagueres apallissat
  • hagué apallissat
  • haguérem apallissat
  • haguéreu apallissat
  • hagueren apallissat
  • passat
    perifràstic
  • vaig apallissar
  • vas apallissar
  • va apallissar
  • vam apallissar
  • vau apallissar
  • van apallissar
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver apallissat
  • vas haver apallissat
  • va haver apallissat
  • vam haver apallissat
  • vau haver apallissat
  • van haver apallissat
  • futur
     
  • apallissaré
  • apallissaràs
  • apallissarà
  • apallissarem
  • apallissareu
  • apallissaran
  • futur
    perfet
  • hauré apallissat
  • hauràs apallissat
  • haurà apallissat
  • haurem apallissat
  • haureu apallissat
  • hauran apallissat

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • apallissaria
  • apallissaries
  • apallissaria
  • apallissaríem
  • apallissaríeu
  • apallissarien
  • condicional perfet
     
  • hauria apallissat
  • hauries apallissat
  • hauria apallissat
  • hauríem apallissat
  • hauríeu apallissat
  • haurien apallissat
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera apallissat
  • hagueres apallissat
  • haguera apallissat
  • haguérem apallissat
  • haguéreu apallissat
  • hagueren apallissat

subjuntiu

  • present
     
  • apallissi
  • apallissis
  • apallissi
  • apallissem
  • apallisseu
  • apallissin
  • imperfet
     
  • apallissés
  • apallissessis
  • apallissés
  • apallisséssim
  • apallisséssiu
  • apallissessin
  • perfet
     
  • hagi apallissat
  • hagis apallissat
  • hagi apallissat
  • hàgim apallissat
  • hàgiu apallissat
  • hagin apallissat
  • plusquamperfet
     
  • hagués apallissat
  • haguessis apallissat
  • hagués apallissat
  • haguéssim apallissat
  • haguéssiu apallissat
  • haguessin apallissat

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • apallissa
  • apallissi
  • apallissem
  • apallisseu
  • apallissin
  •  infinitiu

     

  • Present: apallissar
  • Perfet:   haver apallissat
  •   gerundi

     

  • Present: apallissant
  • Perfet:   havent apallissat
  • participi

     

  • apallissat
  • apallissada
  • apallissats
  • apallissades