conjugació del verb anul·lar

verb I -a conjugació
verb conjugat com
cantar

indicatiu

  • present
     
  • anul·lo
  • anul·les
  • anul·la
  • anul·lem
  • anul·leu
  • anul·len
  • perfet
     
  • he anul·lat
  • has anul·lat
  • ha anul·lat
  • hem anul·lat
  • heu anul·lat
  • han anul·lat
  • imperfet
     
  • anul·lava
  • anul·laves
  • anul·lava
  • anul·làvem
  • anul·làveu
  • anul·laven
  • plusquamperfet
     
  • havia anul·lat
  • havies anul·lat
  • havia anul·lat
  • havíem anul·lat
  • havíeu anul·lat
  • havien anul·lat
  • passat
    simple
  • anul·lí
  • anul·lares
  • anul·là
  • anul·làrem
  • anul·làreu
  • anul·laren
  • passat
    anterior
  • haguí anul·lat
  • hagueres anul·lat
  • hagué anul·lat
  • haguérem anul·lat
  • haguéreu anul·lat
  • hagueren anul·lat
  • passat
    perifràstic
  • vaig anul·lar
  • vas anul·lar
  • va anul·lar
  • vam anul·lar
  • vau anul·lar
  • van anul·lar
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver anul·lat
  • vas haver anul·lat
  • va haver anul·lat
  • vam haver anul·lat
  • vau haver anul·lat
  • van haver anul·lat
  • futur
     
  • anul·laré
  • anul·laràs
  • anul·larà
  • anul·larem
  • anul·lareu
  • anul·laran
  • futur
    perfet
  • hauré anul·lat
  • hauràs anul·lat
  • haurà anul·lat
  • haurem anul·lat
  • haureu anul·lat
  • hauran anul·lat

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • anul·laria
  • anul·laries
  • anul·laria
  • anul·laríem
  • anul·laríeu
  • anul·larien
  • condicional perfet
     
  • hauria anul·lat
  • hauries anul·lat
  • hauria anul·lat
  • hauríem anul·lat
  • hauríeu anul·lat
  • haurien anul·lat
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera anul·lat
  • hagueres anul·lat
  • haguera anul·lat
  • haguérem anul·lat
  • haguéreu anul·lat
  • hagueren anul·lat

subjuntiu

  • present
     
  • anul·li
  • anul·lis
  • anul·li
  • anul·lem
  • anul·leu
  • anul·lin
  • imperfet
     
  • anul·lés
  • anul·lessis
  • anul·lés
  • anul·léssim
  • anul·léssiu
  • anul·lessin
  • perfet
     
  • hagi anul·lat
  • hagis anul·lat
  • hagi anul·lat
  • hàgim anul·lat
  • hàgiu anul·lat
  • hagin anul·lat
  • plusquamperfet
     
  • hagués anul·lat
  • haguessis anul·lat
  • hagués anul·lat
  • haguéssim anul·lat
  • haguéssiu anul·lat
  • haguessin anul·lat

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • anul·la
  • anul·li
  • anul·lem
  • anul·leu
  • anul·lin
  •  infinitiu

     

  • Present: anul·lar
  • Perfet:   haver anul·lat
  •   gerundi

     

  • Present: anul·lant
  • Perfet:   havent anul·lat
  • participi

     

  • anul·lat
  • anul·lada
  • anul·lats
  • anul·lades