conjugació del verb anivellar

Enxaneta.info utilitza 'cookies' de tercers per a recollir informació sobre les seves visites. Si continueu navegant, considerem que n'accepteu el seu ús. Entesos!
Més informació.

verb I -a conjugació
verb conjugat com
cantar

indicatiu

  • present
     
  • anivello
  • anivelles
  • anivella
  • anivellem
  • anivelleu
  • anivellen
  • perfet
     
  • he anivellat
  • has anivellat
  • ha anivellat
  • hem anivellat
  • heu anivellat
  • han anivellat
  • imperfet
     
  • anivellava
  • anivellaves
  • anivellava
  • anivellàvem
  • anivellàveu
  • anivellaven
  • plusquamperfet
     
  • havia anivellat
  • havies anivellat
  • havia anivellat
  • havíem anivellat
  • havíeu anivellat
  • havien anivellat
  • passat
    simple
  • anivellí
  • anivellares
  • anivellà
  • anivellàrem
  • anivellàreu
  • anivellaren
  • passat
    anterior
  • haguí anivellat
  • hagueres anivellat
  • hagué anivellat
  • haguérem anivellat
  • haguéreu anivellat
  • hagueren anivellat
  • passat
    perifràstic
  • vaig anivellar
  • vas anivellar
  • va anivellar
  • vam anivellar
  • vau anivellar
  • van anivellar
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver anivellat
  • vas haver anivellat
  • va haver anivellat
  • vam haver anivellat
  • vau haver anivellat
  • van haver anivellat
  • futur
     
  • anivellaré
  • anivellaràs
  • anivellarà
  • anivellarem
  • anivellareu
  • anivellaran
  • futur
    perfet
  • hauré anivellat
  • hauràs anivellat
  • haurà anivellat
  • haurem anivellat
  • haureu anivellat
  • hauran anivellat

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • anivellaria
  • anivellaries
  • anivellaria
  • anivellaríem
  • anivellaríeu
  • anivellarien
  • condicional perfet
     
  • hauria anivellat
  • hauries anivellat
  • hauria anivellat
  • hauríem anivellat
  • hauríeu anivellat
  • haurien anivellat
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera anivellat
  • hagueres anivellat
  • haguera anivellat
  • haguérem anivellat
  • haguéreu anivellat
  • hagueren anivellat

subjuntiu

  • present
     
  • anivelli
  • anivellis
  • anivelli
  • anivellem
  • anivelleu
  • anivellin
  • imperfet
     
  • anivellés
  • anivellessis
  • anivellés
  • anivelléssim
  • anivelléssiu
  • anivellessin
  • perfet
     
  • hagi anivellat
  • hagis anivellat
  • hagi anivellat
  • hàgim anivellat
  • hàgiu anivellat
  • hagin anivellat
  • plusquamperfet
     
  • hagués anivellat
  • haguessis anivellat
  • hagués anivellat
  • haguéssim anivellat
  • haguéssiu anivellat
  • haguessin anivellat

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • anivella
  • anivelli
  • anivellem
  • anivelleu
  • anivellin
  •  infinitiu

     

  • Present: anivellar
  • Perfet:   haver anivellat
  •   gerundi

     

  • Present: anivellant
  • Perfet:   havent anivellat
  • participi

     

  • anivellat
  • anivellada
  • anivellats
  • anivellades