conjugació del verb anihilar

Enxaneta.info utilitza 'cookies' de tercers per a recollir informació sobre les seves visites. Si continueu navegant, considerem que n'accepteu el seu ús. Entesos!
Més informació.

verb I -a conjugació
verb conjugat com
cantar

indicatiu

  • present
     
  • anihilo
  • anihiles
  • anihila
  • anihilem
  • anihileu
  • anihilen
  • perfet
     
  • he anihilat
  • has anihilat
  • ha anihilat
  • hem anihilat
  • heu anihilat
  • han anihilat
  • imperfet
     
  • anihilava
  • anihilaves
  • anihilava
  • anihilàvem
  • anihilàveu
  • anihilaven
  • plusquamperfet
     
  • havia anihilat
  • havies anihilat
  • havia anihilat
  • havíem anihilat
  • havíeu anihilat
  • havien anihilat
  • passat
    simple
  • anihilí
  • anihilares
  • anihilà
  • anihilàrem
  • anihilàreu
  • anihilaren
  • passat
    anterior
  • haguí anihilat
  • hagueres anihilat
  • hagué anihilat
  • haguérem anihilat
  • haguéreu anihilat
  • hagueren anihilat
  • passat
    perifràstic
  • vaig anihilar
  • vas anihilar
  • va anihilar
  • vam anihilar
  • vau anihilar
  • van anihilar
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver anihilat
  • vas haver anihilat
  • va haver anihilat
  • vam haver anihilat
  • vau haver anihilat
  • van haver anihilat
  • futur
     
  • anihilaré
  • anihilaràs
  • anihilarà
  • anihilarem
  • anihilareu
  • anihilaran
  • futur
    perfet
  • hauré anihilat
  • hauràs anihilat
  • haurà anihilat
  • haurem anihilat
  • haureu anihilat
  • hauran anihilat

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • anihilaria
  • anihilaries
  • anihilaria
  • anihilaríem
  • anihilaríeu
  • anihilarien
  • condicional perfet
     
  • hauria anihilat
  • hauries anihilat
  • hauria anihilat
  • hauríem anihilat
  • hauríeu anihilat
  • haurien anihilat
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera anihilat
  • hagueres anihilat
  • haguera anihilat
  • haguérem anihilat
  • haguéreu anihilat
  • hagueren anihilat

subjuntiu

  • present
     
  • anihili
  • anihilis
  • anihili
  • anihilem
  • anihileu
  • anihilin
  • imperfet
     
  • anihilés
  • anihilessis
  • anihilés
  • anihiléssim
  • anihiléssiu
  • anihilessin
  • perfet
     
  • hagi anihilat
  • hagis anihilat
  • hagi anihilat
  • hàgim anihilat
  • hàgiu anihilat
  • hagin anihilat
  • plusquamperfet
     
  • hagués anihilat
  • haguessis anihilat
  • hagués anihilat
  • haguéssim anihilat
  • haguéssiu anihilat
  • haguessin anihilat

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • anihila
  • anihili
  • anihilem
  • anihileu
  • anihilin
  •  infinitiu

     

  • Present: anihilar
  • Perfet:   haver anihilat
  •   gerundi

     

  • Present: anihilant
  • Perfet:   havent anihilat
  • participi

     

  • anihilat
  • anihilada
  • anihilats
  • anihilades