conjugació del verb amplificar

Enxaneta.info utilitza 'cookies' de tercers per a recollir informació sobre les seves visites. Si continueu navegant, considerem que n'accepteu el seu ús. Entesos!
Més informació.

verb I -a conjugació
verb conjugat com
trencar

indicatiu

  • present
     
  • amplifico
  • amplifiques
  • amplifica
  • amplifiquem
  • amplifiqueu
  • amplifiquen
  • perfet
     
  • he amplificat
  • has amplificat
  • ha amplificat
  • hem amplificat
  • heu amplificat
  • han amplificat
  • imperfet
     
  • amplificava
  • amplificaves
  • amplificava
  • amplificàvem
  • amplificàveu
  • amplificaven
  • plusquamperfet
     
  • havia amplificat
  • havies amplificat
  • havia amplificat
  • havíem amplificat
  • havíeu amplificat
  • havien amplificat
  • passat
    simple
  • amplifiquí
  • amplificares
  • amplifi
  • amplificàrem
  • amplificàreu
  • amplificaren
  • passat
    anterior
  • haguí amplificat
  • hagueres amplificat
  • hagué amplificat
  • haguérem amplificat
  • haguéreu amplificat
  • hagueren amplificat
  • passat
    perifràstic
  • vaig amplificar
  • vas amplificar
  • va amplificar
  • vam amplificar
  • vau amplificar
  • van amplificar
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver amplificat
  • vas haver amplificat
  • va haver amplificat
  • vam haver amplificat
  • vau haver amplificat
  • van haver amplificat
  • futur
     
  • amplificaré
  • amplificaràs
  • amplificarà
  • amplificarem
  • amplificareu
  • amplificaran
  • futur
    perfet
  • hauré amplificat
  • hauràs amplificat
  • haurà amplificat
  • haurem amplificat
  • haureu amplificat
  • hauran amplificat

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • amplificaria
  • amplificaries
  • amplificaria
  • amplificaríem
  • amplificaríeu
  • amplificarien
  • condicional perfet
     
  • hauria amplificat
  • hauries amplificat
  • hauria amplificat
  • hauríem amplificat
  • hauríeu amplificat
  • haurien amplificat
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera amplificat
  • hagueres amplificat
  • haguera amplificat
  • haguérem amplificat
  • haguéreu amplificat
  • hagueren amplificat

subjuntiu

  • present
     
  • amplifiqui
  • amplifiquis
  • amplifiqui
  • amplifiquem
  • amplifiqueu
  • amplifiquin
  • imperfet
     
  • amplifiqués
  • amplifiquessis
  • amplifiqués
  • amplifiquéssim
  • amplifiquéssiu
  • amplifiquessin
  • perfet
     
  • hagi amplificat
  • hagis amplificat
  • hagi amplificat
  • hàgim amplificat
  • hàgiu amplificat
  • hagin amplificat
  • plusquamperfet
     
  • hagués amplificat
  • haguessis amplificat
  • hagués amplificat
  • haguéssim amplificat
  • haguéssiu amplificat
  • haguessin amplificat

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • amplifica
  • amplifiqui
  • amplifiquem
  • amplifiqueu
  • amplifiquin
  •  infinitiu

     

  • Present: amplificar
  • Perfet:   haver amplificat
  •   gerundi

     

  • Present: amplificant
  • Perfet:   havent amplificat
  • participi

     

  • amplificat
  • amplificada
  • amplificats
  • amplificades