conjugació del verb aixoplugar

Enxaneta.info utilitza 'cookies' de tercers per a recollir informació sobre les seves visites. Si continueu navegant, considerem que n'accepteu el seu ús. Entesos!
Més informació.

verb I -a conjugació
verb conjugat com
pregar

indicatiu

  • present
     
  • aixoplugo
  • aixoplugues
  • aixopluga
  • aixopluguem
  • aixoplugueu
  • aixopluguen
  • perfet
     
  • he aixoplugat
  • has aixoplugat
  • ha aixoplugat
  • hem aixoplugat
  • heu aixoplugat
  • han aixoplugat
  • imperfet
     
  • aixoplugava
  • aixoplugaves
  • aixoplugava
  • aixoplugàvem
  • aixoplugàveu
  • aixoplugaven
  • plusquamperfet
     
  • havia aixoplugat
  • havies aixoplugat
  • havia aixoplugat
  • havíem aixoplugat
  • havíeu aixoplugat
  • havien aixoplugat
  • passat
    simple
  • aixoplug
  • aixoplugares
  • aixoplugà
  • aixoplugàrem
  • aixoplugàreu
  • aixoplugaren
  • passat
    anterior
  • haguí aixoplugat
  • hagueres aixoplugat
  • hagué aixoplugat
  • haguérem aixoplugat
  • haguéreu aixoplugat
  • hagueren aixoplugat
  • passat
    perifràstic
  • vaig aixoplugar
  • vas aixoplugar
  • va aixoplugar
  • vam aixoplugar
  • vau aixoplugar
  • van aixoplugar
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver aixoplugat
  • vas haver aixoplugat
  • va haver aixoplugat
  • vam haver aixoplugat
  • vau haver aixoplugat
  • van haver aixoplugat
  • futur
     
  • aixoplugaré
  • aixoplugaràs
  • aixoplugarà
  • aixoplugarem
  • aixoplugareu
  • aixoplugaran
  • futur
    perfet
  • hauré aixoplugat
  • hauràs aixoplugat
  • haurà aixoplugat
  • haurem aixoplugat
  • haureu aixoplugat
  • hauran aixoplugat

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • aixoplugaria
  • aixoplugaries
  • aixoplugaria
  • aixoplugaríem
  • aixoplugaríeu
  • aixoplugarien
  • condicional perfet
     
  • hauria aixoplugat
  • hauries aixoplugat
  • hauria aixoplugat
  • hauríem aixoplugat
  • hauríeu aixoplugat
  • haurien aixoplugat
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera aixoplugat
  • hagueres aixoplugat
  • haguera aixoplugat
  • haguérem aixoplugat
  • haguéreu aixoplugat
  • hagueren aixoplugat

subjuntiu

  • present
     
  • aixoplugui
  • aixopluguis
  • aixoplugui
  • aixopluguem
  • aixoplugueu
  • aixopluguin
  • imperfet
     
  • aixoplugués
  • aixopluguessis
  • aixoplugués
  • aixopluguéssim
  • aixopluguéssiu
  • aixopluguessin
  • perfet
     
  • hagi aixoplugat
  • hagis aixoplugat
  • hagi aixoplugat
  • hàgim aixoplugat
  • hàgiu aixoplugat
  • hagin aixoplugat
  • plusquamperfet
     
  • hagués aixoplugat
  • haguessis aixoplugat
  • hagués aixoplugat
  • haguéssim aixoplugat
  • haguéssiu aixoplugat
  • haguessin aixoplugat

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • aixopluga
  • aixoplugui
  • aixopluguem
  • aixoplugueu
  • aixopluguin
  •  infinitiu

     

  • Present: aixoplugar
  • Perfet:   haver aixoplugat
  •   gerundi

     

  • Present: aixoplugant
  • Perfet:   havent aixoplugat
  • participi

     

  • aixoplugat
  • aixoplugada
  • aixoplugats
  • aixoplugades