conjugació del verb aigualir

Enxaneta.info utilitza 'cookies' de tercers per a recollir informació sobre les seves visites. Si continueu navegant, considerem que n'accepteu el seu ús. Entesos!
Més informació.

verb III -a conjugació
verb conjugat com
servir

indicatiu

  • present
     
  • aigualeixo
  • aigualeixes
  • aigualeix
  • aigualim
  • aigualiu
  • aigualeixen
  • perfet
     
  • he aigualit
  • has aigualit
  • ha aigualit
  • hem aigualit
  • heu aigualit
  • han aigualit
  • imperfet
     
  • aigualia
  • aigualies
  • aigualia
  • aigualíem
  • aigualíeu
  • aigualien
  • plusquamperfet
     
  • havia aigualit
  • havies aigualit
  • havia aigualit
  • havíem aigualit
  • havíeu aigualit
  • havien aigualit
  • passat
    simple
  • aigualí
  • aigualires
  • aigualí
  • aigualírem
  • aigualíreu
  • aigualiren
  • passat
    anterior
  • haguí aigualit
  • hagueres aigualit
  • hagué aigualit
  • haguérem aigualit
  • haguéreu aigualit
  • hagueren aigualit
  • passat
    perifràstic
  • vaig aigualir
  • vas aigualir
  • va aigualir
  • vam aigualir
  • vau aigualir
  • van aigualir
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver aigualit
  • vas haver aigualit
  • va haver aigualit
  • vam haver aigualit
  • vau haver aigualit
  • van haver aigualit
  • futur
     
  • aigualiré
  • aigualiràs
  • aigualirà
  • aigualirem
  • aigualireu
  • aigualiran
  • futur
    perfet
  • hauré aigualit
  • hauràs aigualit
  • haurà aigualit
  • haurem aigualit
  • haureu aigualit
  • hauran aigualit

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • aigualiria
  • aigualiries
  • aigualiria
  • aigualiríem
  • aigualiríeu
  • aigualirien
  • condicional perfet
     
  • hauria aigualit
  • hauries aigualit
  • hauria aigualit
  • hauríem aigualit
  • hauríeu aigualit
  • haurien aigualit
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera aigualit
  • hagueres aigualit
  • haguera aigualit
  • haguérem aigualit
  • haguéreu aigualit
  • hagueren aigualit

subjuntiu

  • present
     
  • aigualeixi
  • aigualeixis
  • aigualeixi
  • aigualim
  • aigualiu
  • aigualeixin
  • imperfet
     
  • aigualís
  • aigualissis
  • aigualís
  • aigualíssim
  • aigualíssiu
  • aigualissin
  • perfet
     
  • hagi aigualit
  • hagis aigualit
  • hagi aigualit
  • hàgim aigualit
  • hàgiu aigualit
  • hagin aigualit
  • plusquamperfet
     
  • hagués aigualit
  • haguessis aigualit
  • hagués aigualit
  • haguéssim aigualit
  • haguéssiu aigualit
  • haguessin aigualit

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • aigualeix
  • aigualeixi
  • aigualim
  • aigualiu
  • aigualeixin
  •  infinitiu

     

  • Present: aigualir
  • Perfet:   haver aigualit
  •   gerundi

     

  • Present: aigualint
  • Perfet:   havent aigualit
  • participi

     

  • aigualit
  • aigualida
  • aigualits
  • aigualides