conjugació del verb afuar

Enxaneta.info utilitza 'cookies' de tercers per a recollir informació sobre les seves visites. Si continueu navegant, considerem que n'accepteu el seu ús. Entesos!
Més informació.

verb I -a conjugació
verb conjugat com
evacuar

indicatiu

  • present
     
  • afuo
  • afues
  • afua
  • afuem
  • afueu
  • afuen
  • perfet
     
  • he afuat
  • has afuat
  • ha afuat
  • hem afuat
  • heu afuat
  • han afuat
  • imperfet
     
  • afuava
  • afuaves
  • afuava
  • afuàvem
  • afuàveu
  • afuaven
  • plusquamperfet
     
  • havia afuat
  • havies afuat
  • havia afuat
  • havíem afuat
  • havíeu afuat
  • havien afuat
  • passat
    simple
  • afuí
  • afuares
  • afuà
  • afuàrem
  • afuàreu
  • afuaren
  • passat
    anterior
  • haguí afuat
  • hagueres afuat
  • hagué afuat
  • haguérem afuat
  • haguéreu afuat
  • hagueren afuat
  • passat
    perifràstic
  • vaig afuar
  • vas afuar
  • va afuar
  • vam afuar
  • vau afuar
  • van afuar
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver afuat
  • vas haver afuat
  • va haver afuat
  • vam haver afuat
  • vau haver afuat
  • van haver afuat
  • futur
     
  • afuaré
  • afuaràs
  • afuarà
  • afuarem
  • afuareu
  • afuaran
  • futur
    perfet
  • hauré afuat
  • hauràs afuat
  • haurà afuat
  • haurem afuat
  • haureu afuat
  • hauran afuat

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • afuaria
  • afuaries
  • afuaria
  • afuaríem
  • afuaríeu
  • afuarien
  • condicional perfet
     
  • hauria afuat
  • hauries afuat
  • hauria afuat
  • hauríem afuat
  • hauríeu afuat
  • haurien afuat
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera afuat
  • hagueres afuat
  • haguera afuat
  • haguérem afuat
  • haguéreu afuat
  • hagueren afuat

subjuntiu

  • present
     
  • afuï
  • afuïs
  • afuï
  • afuem
  • afueu
  • afuïn
  • imperfet
     
  • afués
  • afuessis
  • afués
  • afuéssim
  • afuéssiu
  • afuessin
  • perfet
     
  • hagi afuat
  • hagis afuat
  • hagi afuat
  • hàgim afuat
  • hàgiu afuat
  • hagin afuat
  • plusquamperfet
     
  • hagués afuat
  • haguessis afuat
  • hagués afuat
  • haguéssim afuat
  • haguéssiu afuat
  • haguessin afuat

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • afua
  • afuï
  • afuem
  • afueu
  • afuïn
  •  infinitiu

     

  • Present: afuar
  • Perfet:   haver afuat
  •   gerundi

     

  • Present: afuant
  • Perfet:   havent afuat
  • participi

     

  • afuat
  • afuada
  • afuats
  • afuades