conjugació del verb afluixar

Enxaneta.info utilitza 'cookies' de tercers per a recollir informació sobre les seves visites. Si continueu navegant, considerem que n'accepteu el seu ús. Entesos!
Més informació.

verb I -a conjugació
verb conjugat com
cantar

indicatiu

  • present
     
  • afluixo
  • afluixes
  • afluixa
  • afluixem
  • afluixeu
  • afluixen
  • perfet
     
  • he afluixat
  • has afluixat
  • ha afluixat
  • hem afluixat
  • heu afluixat
  • han afluixat
  • imperfet
     
  • afluixava
  • afluixaves
  • afluixava
  • afluixàvem
  • afluixàveu
  • afluixaven
  • plusquamperfet
     
  • havia afluixat
  • havies afluixat
  • havia afluixat
  • havíem afluixat
  • havíeu afluixat
  • havien afluixat
  • passat
    simple
  • afluixí
  • afluixares
  • afluixà
  • afluixàrem
  • afluixàreu
  • afluixaren
  • passat
    anterior
  • haguí afluixat
  • hagueres afluixat
  • hagué afluixat
  • haguérem afluixat
  • haguéreu afluixat
  • hagueren afluixat
  • passat
    perifràstic
  • vaig afluixar
  • vas afluixar
  • va afluixar
  • vam afluixar
  • vau afluixar
  • van afluixar
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver afluixat
  • vas haver afluixat
  • va haver afluixat
  • vam haver afluixat
  • vau haver afluixat
  • van haver afluixat
  • futur
     
  • afluixaré
  • afluixaràs
  • afluixarà
  • afluixarem
  • afluixareu
  • afluixaran
  • futur
    perfet
  • hauré afluixat
  • hauràs afluixat
  • haurà afluixat
  • haurem afluixat
  • haureu afluixat
  • hauran afluixat

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • afluixaria
  • afluixaries
  • afluixaria
  • afluixaríem
  • afluixaríeu
  • afluixarien
  • condicional perfet
     
  • hauria afluixat
  • hauries afluixat
  • hauria afluixat
  • hauríem afluixat
  • hauríeu afluixat
  • haurien afluixat
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera afluixat
  • hagueres afluixat
  • haguera afluixat
  • haguérem afluixat
  • haguéreu afluixat
  • hagueren afluixat

subjuntiu

  • present
     
  • afluixi
  • afluixis
  • afluixi
  • afluixem
  • afluixeu
  • afluixin
  • imperfet
     
  • afluixés
  • afluixessis
  • afluixés
  • afluixéssim
  • afluixéssiu
  • afluixessin
  • perfet
     
  • hagi afluixat
  • hagis afluixat
  • hagi afluixat
  • hàgim afluixat
  • hàgiu afluixat
  • hagin afluixat
  • plusquamperfet
     
  • hagués afluixat
  • haguessis afluixat
  • hagués afluixat
  • haguéssim afluixat
  • haguéssiu afluixat
  • haguessin afluixat

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • afluixa
  • afluixi
  • afluixem
  • afluixeu
  • afluixin
  •  infinitiu

     

  • Present: afluixar
  • Perfet:   haver afluixat
  •   gerundi

     

  • Present: afluixant
  • Perfet:   havent afluixat
  • participi

     

  • afluixat
  • afluixada
  • afluixats
  • afluixades