conjugació del verb afeixugar

Enxaneta.info utilitza 'cookies' de tercers per a recollir informació sobre les seves visites. Si continueu navegant, considerem que n'accepteu el seu ús. Entesos!
Més informació.

verb I -a conjugació
verb conjugat com
pregar

indicatiu

  • present
     
  • afeixugo
  • afeixugues
  • afeixuga
  • afeixuguem
  • afeixugueu
  • afeixuguen
  • perfet
     
  • he afeixugat
  • has afeixugat
  • ha afeixugat
  • hem afeixugat
  • heu afeixugat
  • han afeixugat
  • imperfet
     
  • afeixugava
  • afeixugaves
  • afeixugava
  • afeixugàvem
  • afeixugàveu
  • afeixugaven
  • plusquamperfet
     
  • havia afeixugat
  • havies afeixugat
  • havia afeixugat
  • havíem afeixugat
  • havíeu afeixugat
  • havien afeixugat
  • passat
    simple
  • afeixug
  • afeixugares
  • afeixugà
  • afeixugàrem
  • afeixugàreu
  • afeixugaren
  • passat
    anterior
  • haguí afeixugat
  • hagueres afeixugat
  • hagué afeixugat
  • haguérem afeixugat
  • haguéreu afeixugat
  • hagueren afeixugat
  • passat
    perifràstic
  • vaig afeixugar
  • vas afeixugar
  • va afeixugar
  • vam afeixugar
  • vau afeixugar
  • van afeixugar
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver afeixugat
  • vas haver afeixugat
  • va haver afeixugat
  • vam haver afeixugat
  • vau haver afeixugat
  • van haver afeixugat
  • futur
     
  • afeixugaré
  • afeixugaràs
  • afeixugarà
  • afeixugarem
  • afeixugareu
  • afeixugaran
  • futur
    perfet
  • hauré afeixugat
  • hauràs afeixugat
  • haurà afeixugat
  • haurem afeixugat
  • haureu afeixugat
  • hauran afeixugat

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • afeixugaria
  • afeixugaries
  • afeixugaria
  • afeixugaríem
  • afeixugaríeu
  • afeixugarien
  • condicional perfet
     
  • hauria afeixugat
  • hauries afeixugat
  • hauria afeixugat
  • hauríem afeixugat
  • hauríeu afeixugat
  • haurien afeixugat
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera afeixugat
  • hagueres afeixugat
  • haguera afeixugat
  • haguérem afeixugat
  • haguéreu afeixugat
  • hagueren afeixugat

subjuntiu

  • present
     
  • afeixugui
  • afeixuguis
  • afeixugui
  • afeixuguem
  • afeixugueu
  • afeixuguin
  • imperfet
     
  • afeixugués
  • afeixuguessis
  • afeixugués
  • afeixuguéssim
  • afeixuguéssiu
  • afeixuguessin
  • perfet
     
  • hagi afeixugat
  • hagis afeixugat
  • hagi afeixugat
  • hàgim afeixugat
  • hàgiu afeixugat
  • hagin afeixugat
  • plusquamperfet
     
  • hagués afeixugat
  • haguessis afeixugat
  • hagués afeixugat
  • haguéssim afeixugat
  • haguéssiu afeixugat
  • haguessin afeixugat

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • afeixuga
  • afeixugui
  • afeixuguem
  • afeixugueu
  • afeixuguin
  •  infinitiu

     

  • Present: afeixugar
  • Perfet:   haver afeixugat
  •   gerundi

     

  • Present: afeixugant
  • Perfet:   havent afeixugat
  • participi

     

  • afeixugat
  • afeixugada
  • afeixugats
  • afeixugades