conjugació del verb acreditar

verb I -a conjugació
verb conjugat com
cantar

indicatiu

  • present
     
  • acredito
  • acredites
  • acredita
  • acreditem
  • acrediteu
  • acrediten
  • perfet
     
  • he acreditat
  • has acreditat
  • ha acreditat
  • hem acreditat
  • heu acreditat
  • han acreditat
  • imperfet
     
  • acreditava
  • acreditaves
  • acreditava
  • acreditàvem
  • acreditàveu
  • acreditaven
  • plusquamperfet
     
  • havia acreditat
  • havies acreditat
  • havia acreditat
  • havíem acreditat
  • havíeu acreditat
  • havien acreditat
  • passat
    simple
  • acredití
  • acreditares
  • acredità
  • acreditàrem
  • acreditàreu
  • acreditaren
  • passat
    anterior
  • haguí acreditat
  • hagueres acreditat
  • hagué acreditat
  • haguérem acreditat
  • haguéreu acreditat
  • hagueren acreditat
  • passat
    perifràstic
  • vaig acreditar
  • vas acreditar
  • va acreditar
  • vam acreditar
  • vau acreditar
  • van acreditar
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver acreditat
  • vas haver acreditat
  • va haver acreditat
  • vam haver acreditat
  • vau haver acreditat
  • van haver acreditat
  • futur
     
  • acreditaré
  • acreditaràs
  • acreditarà
  • acreditarem
  • acreditareu
  • acreditaran
  • futur
    perfet
  • hauré acreditat
  • hauràs acreditat
  • haurà acreditat
  • haurem acreditat
  • haureu acreditat
  • hauran acreditat

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • acreditaria
  • acreditaries
  • acreditaria
  • acreditaríem
  • acreditaríeu
  • acreditarien
  • condicional perfet
     
  • hauria acreditat
  • hauries acreditat
  • hauria acreditat
  • hauríem acreditat
  • hauríeu acreditat
  • haurien acreditat
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera acreditat
  • hagueres acreditat
  • haguera acreditat
  • haguérem acreditat
  • haguéreu acreditat
  • hagueren acreditat

subjuntiu

  • present
     
  • acrediti
  • acreditis
  • acrediti
  • acreditem
  • acrediteu
  • acreditin
  • imperfet
     
  • acredités
  • acreditessis
  • acredités
  • acreditéssim
  • acreditéssiu
  • acreditessin
  • perfet
     
  • hagi acreditat
  • hagis acreditat
  • hagi acreditat
  • hàgim acreditat
  • hàgiu acreditat
  • hagin acreditat
  • plusquamperfet
     
  • hagués acreditat
  • haguessis acreditat
  • hagués acreditat
  • haguéssim acreditat
  • haguéssiu acreditat
  • haguessin acreditat

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • acredita
  • acrediti
  • acreditem
  • acrediteu
  • acreditin
  •  infinitiu

     

  • Present: acreditar
  • Perfet:   haver acreditat
  •   gerundi

     

  • Present: acreditant
  • Perfet:   havent acreditat
  • participi

     

  • acreditat
  • acreditada
  • acreditats
  • acreditades