conjugació del verb enaiguar

verb irregular - I-a conjugació

indicatiu

  • present
     
  • enaiguo
  • enaigües
  • enaigua
  • enaigüem
  • enaigüeu
  • enaigüen
  • perfet
     
  • he enaiguat
  • has enaiguat
  • ha enaiguat
  • hem enaiguat
  • heu enaiguat
  • han enaiguat
  • imperfet
     
  • enaiguava
  • enaiguaves
  • enaiguava
  • enaiguàvem
  • enaiguàveu
  • enaiguaven
  • plusquamperfet
     
  • havia enaiguat
  • havies enaiguat
  • havia enaiguat
  • havíem enaiguat
  • havíeu enaiguat
  • havien enaiguat
  • passat
    simple
  • enaigüí
  • enaiguares
  • enaiguà
  • enaiguàrem
  • enaiguàreu
  • enaiguaren
  • passat
    anterior
  • haguí enaiguat
  • hagueres enaiguat
  • hagué enaiguat
  • haguérem enaiguat
  • haguéreu enaiguat
  • hagueren enaiguat
  • passat
    perifràstic
  • vaig enaiguar
  • vas enaiguar
  • va enaiguar
  • vam enaiguar
  • vau enaiguar
  • van enaiguar
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver enaiguat
  • vas haver enaiguat
  • va haver enaiguat
  • vam haver enaiguat
  • vau haver enaiguat
  • van haver enaiguat
  • futur
     
  • enaiguaré
  • enaiguaràs
  • enaiguarà
  • enaiguarem
  • enaiguareu
  • enaiguaran
  • futur
    perfet
  • hauré enaiguat
  • hauràs enaiguat
  • haurà enaiguat
  • haurem enaiguat
  • haureu enaiguat
  • hauran enaiguat

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • enaiguaria
  • enaiguaries
  • enaiguaria
  • enaiguaríem
  • enaiguaríeu
  • enaiguarien
  • condicional perfet
     
  • hauria enaiguat
  • hauries enaiguat
  • hauria enaiguat
  • hauríem enaiguat
  • hauríeu enaiguat
  • haurien enaiguat
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera enaiguat
  • hagueres enaiguat
  • haguera enaiguat
  • haguérem enaiguat
  • haguéreu enaiguat
  • hagueren enaiguat

subjuntiu

  • present
     
  • enaigüi
  • enaigüis
  • enaigüi
  • enaigüem
  • enaigüeu
  • enaigüin
  • imperfet
     
  • enaigüés
  • enaigüessis
  • enaigüés
  • enaigüéssim
  • enaigüéssiu
  • enaigüessin
  • perfet
     
  • hagi enaiguat
  • hagis enaiguat
  • hagi enaiguat
  • hàgim enaiguat
  • hàgiu enaiguat
  • hagin enaiguat
  • plusquamperfet
     
  • hagués enaiguat
  • haguessis enaiguat
  • hagués enaiguat
  • haguéssim enaiguat
  • haguéssiu enaiguat
  • haguessin enaiguat

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • enaigua
  • enaigüi
  • enaigüem
  • enaigüeu
  • enaigüin
  •  infinitiu

     

  • Present: enaiguar
  • Perfet:   haver enaiguat
  •   gerundi

     

  • Present: enaiguant
  • Perfet:   havent enaiguat
  • participi

     

  • enaiguat
  • enaiguada
  • enaiguats
  • enaiguades